گزارش چند رسانه ای؛

رستوران ریورساید جاجرود تخریب شد

رستوران ریورساید جاجرود صبح امروز بعلت قرار گرفتن در بستر و حریم رودخانه جاجرود و با صدور حکم قضایی تخریب شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر؛ صبح امروز رستوران ریورساید جاجرود با حضور حیدر فتاحی دادستان شهرستان پردیس، مهیار رستگاری فرمانده انتظامی شهرستان و وحید مرادی نسب مدیر امور آب تهران بزرگ تخریب و اراضی آن آزاد سازی شد.

در اجرای این حکم سالنهای غذاخوری، آشپزخانه، آلاچیق و محوطه سازی ها مورد تخریب قرار گرفتند.

حیدر فتاحی دادستان شهرستان پردیس در حاشیه اجرای این تخریب به خبرنگار پردیس خبر گفت: حسب شکایت و تقاضای اداره امور آب تهران بزرگ در اجرای قانون توزیع عادلانه آب امروز دستور تخریب این رستوران از طریق دادستانی اجرا می شود.


pardiskhabar (5)pardiskhabar (7)pardiskhabar (1)

وی با اشاره به اینکه دستور این امر چند روز پیش صادر شده است اظهار داشت: موضوع رستوران ریورساید از مدتها قبل در حال طرح بوده و متاسفانه بخاطر وجود عوامل نامطلوبی که عموماً بروکراسی هایی در ادارات بوده این نامه نگاریها به طول انجامید ولی با قاطعیت دستگاه قضایی توانستیم امروز دستور تخریب را اجرایی کنیم.

دادستان شهرستان پردیس متذکر شد: امروز شاهد این هستید که رستوران کاملاً در حریم و بستر رودخانه قرار گرفته و یکی از مسائلی که در قانون توزیع عادلانه آب هم به آن اشاره شده است، بحث تخریب مستحدثاتی است که در حاشیه حریم و بستر رودخانه ها احداث می شود که مشمول حکم تخریب می شوند.

فتاحی ادامه داد: جدا از ضررهای زیست محیطی که این رستورانها فاضلابشان را مستقیم وارد آب رودخانه می کنند، یکی از معضلاتی که این رستورانها ایجاد می کنند بحث فرسایشی زمین وخاک کنار رودخانه است و از طرف دیگر این رستورانها باعث می شوند که در هنگام سیل و زمانی که بستر وحریم رودخانه مسدود است آب رودخانه به این املاک وارد شده و باعث تلفات جانی و مالی مردم هم می شود.

pardiskhabar (4) pardiskhabar (6) pardiskhabar (2)

وی افزود: اولاً ادارات متولی امر بایستی از احداث این چنین رستورانها و اماکن در بستر و حریم رودخانه جلوگیری بکنند و اگر هم احداث شد با قاطعیت نسبت به تخریب و قلع بنای آن اقدام بکنیم که شاهد مرگ و میر انسانها  و یا تلفات مالی نباشیم.

دادستان شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: رستوران ریورساید در سنوات اخیر نسبت به مستحدثاتی که بصورت غیر قانونی بوده افزایش بنا داشته که امروز تخریب می شود.

فتاحی در خصوص عوامل موثر در اینگونه ساخت و سازها گفت: متاسفانه بعضی از مسئولین دخالتهای بیجایی کرده اند، طبق قانون هرگونه ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه باید با مجوز وزارت نیرو باشد اما متاسفانه بعضی از ارگانها مثل شهرداری و بخشداری وجوهاتی از اینها می گیرند و در کمال ناباوری پروانه ساختمانی هم به این گونه اراضی می دهند؛ در حالی که احداث این ساختمانها در بستر رودخانه اصالتاً فاقد مجوز و غیر قانونی ست و اگر هم مجوزی بخواهند بگیرند بایستی از طریق وزارت نیرو باشد.

وی اضافه کرد: مهمترین موضوعات راجع به تخریب در حریم و بستر رودخانه همین موضوع رستوران ریورساید بوده که با توجه به دخالتهای بیجای بعضی از مسئولین شهرستانی مدتهاست این دستورات به تاخیر انجامید اما توانستیم با قاطعیت تمام این بحث تخریب را انجام بدهیم.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پردیس تاکید کرد: کار دستگاه قضایی قانونی است در اجرای قانون و با توجه به مقررات قانونی هر ملکی بخواهد بصورت غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ساخته بشود ما طبق قانون نسبت به قلع بنای این املاک اقدام خواهیم کرد.

وحید مرادی نسب مدیر امور آب تهران بزرگ که بعنوان شاکی این پرونده بود با توجه به اصرار خبرنگاران از انجام مصاحبه و بیان مواردی همچون متراژ محیط آزادسازی شده امتناع کرد.

فایل صوتی توضیحات مالک رستوران

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *