تخریبی بودن مدرسه بندگرمان سلامت دانش آموزان را تهدید می کند +تصاویر

مدرسه ابتدایی شهید دکتر پاک نژاد روستای بند گرمان از توابع بخش مرکزی شهرستان سیریک علی رغم باز سازی و مرمت بعلت سهل انگاری در مرمت، مقاوم سازی و شاداب سازی پیمانکار و دستگاههای نظارتی در حال تخریب است.

به گزارش پردیس خبر؛ اعضای شورای اسلامی روستای بندگرمان از توابع سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی ، این مدرسه سال گذشته عملیات اجرایی مقاوم سازی و مرمت و بازسازی آن با نظارت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان با واگذاری اعتبار ۱۶۰ میلیون تومانی آغاز شد که در حین آماده سازی دانش آموزان این روستا از ابتدای مهر سال گذشته تا اواسط سال گذشته تحصیلی در محل حسینیه روستا مشغول تعلیم و تربیت بودند با امید به اینکه دارای فضای آموزشی مناسبی برای تحصیل خواهند شد.

حال با  اتمام عملیات مقاوم سازی و شاداب سازی مدرسه، اعضای شورای اسلامی ، دهیار و مردم روستا بوِیژه والدین دانش آموزان از بی کیفیتی، غیر مهندسی بودن ساخت و ساز و تخریب بخشی از کارهای انجام شده به شدت معترض و ابراز گلایه دارند.

این فضای آموزشی که از مدارس فرسوده و غیراستاندارد شهرستان بود سال گذشته از محل اعتبارات ملی مصوب شد تا با همکاری اداره کل نوسازی مقاوم سازی شود ولی مردم روستا از وضعیت فعلی مدرسه مرمت شده اصلا راضی نیستند و از عدم توجه مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی به نحوی ساخت آن  توسط پیمانکار گلایه و اعتراض دارند.

مدرسه شهید دکتر پاک نژاد روستای بندگرمان دارای زیر بنای ۲۶۳ متر مربع و حدود ۸۰ دانش آموز است، این روستا با جمعیت  ۴۲۰ نفری در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق شهر بندر سیریک قرار دارد.

اعضای شور ای اسلامی و دهیار روستای بندگرمان می گویند: مدرسه ای که سال گذشته ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای آن هزینه شده هنوز  یک سال از عمر آن نمی گذرد که گچ های سقف و دیوارها می ریزد، دیوارها ترک خورده،منبع آب ندارد، کف سازی انجام نشده و خیلی از مشکلات دیگر که به لحاط فنی کیفیت اقلام و وسایل به کار رفته نا مناسب و نا مرغوب است.

انتهای پیام/

  • 2
  • 3

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *