معاون وزیر راه و شهرسازی:

تحویل ۲۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال/ تنها وزارت راه متولی مسکن مهر نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی از تحویل ۲۰ هزار واحد مسکن مهر تاپایان سال خبر داد و اظهار داشت: تنها وزارت راه متولی مسکن مهر نیست.

محسن نریمان معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران گفت: ما معمولاً بصورت دوره ای با اعضای هیئت مدیره و کارشناسان از مهمترین شهری که در آن کار مسکن مهر انجام می شود بازدید می کنیم و امروز هم در همان روال از طرح های زیر بنایی و روبنایی و ساخت و سازی که در حال انجام است بازدید کردیم.

وی با اشاره به اینکه پروژه ها به نسبت اعتبارات پیش رفته است، اظهار داشت: ما می خواهیم بیست هزار واحد را به هر صورت قبل از پایان سال تحویل بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برای پیگیری زیر ساختهایمان، مسئله تامین آب و برق و گاز به اینجا آمده ایم که ببینیم پروژه ها در چه مرحله ای است. مدیران قول داده اند که بتوانند با پیگیری این پروژه ها را به جایی برسانند که خدمات زیر بنایی و روبنایی شامل این مسکن مهری که تحویل میدهند باشد.

نریمان اذعان داشت: پردیس یکی از مهمرین شهرهایی است که در ایران تجربه ساخت شهر در این اشل و در این زمان محدود با این توپوگرافی که در ان منطقه هست را دارد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور ادامه داد: ما امروز شاهد اجرای دیوارهای حائلی بودیم که بعضی ها ارتفاعشان تا ارتفاع ۱۵ متر هم می رسید و بعضی جاها دیوار حائل ما غیر از سنگی مجبور شدیم بصورت دیوارهای بتونی با میلگردهایی با قطر ۳۵ میلیمتر اجرا بکنیم.

وی تاکید کرد: ۱۴ مشاور بصورت همزمان در بخشهای مختلف کار و فعالیت می کنند که اگر چه این پروژه ها قبلاً بدون برنامه ریزی شکل گرفته است حداقل همزمان مطالعات و مشاوره درست و حسابی صورت بگیرد که این پروژه ها و پروژه های ساخت مسکن از کیفیت مناسب و استانداردهای موجود برخوردار باشند و ما به نوعی به حقوق شهروندی که در شهرسازی به آن قائل هستیم پایبند باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: می بایست در رابطه با حقوق شهروندی حقوق حقه کسانی که از مسکن مهر استفاده می کنند را هم قائل باشیم.

نریمان خاطر نشان کرد: ما در بخشهای امنیتی از نظر ساخت پاسگاه و ساختمانهای نیروی انتظامی، ساختمان بسیج و ساختمان اطلاعات و مدارس و مساجد و در مانگاهها و در رابطه با مخازن آب، تصفیه خانه ها و شبکه های آب رسانی، گاز رسانی و برق رسانی و حتی در بخشهای خدماتی اجرای طرحهای تجاری خدماتی مسکونی شبکه ها تونل ها و پل ها که به هرصورت برای ساخت یک شهر استاندارد لازم است فعالیت می کنیم.

وی گفت:من دعوت می کنم از همه افرادی که دوست دارند کار ساخت شهر را ببینند، بیایند و در حین کار این امر ببینند، دو شنبه و سه شنبه ها مشتریان مسکن مهر مان برای بازدید از پروژه ها حضور می یابند و من هم از همه افراد دعوت می کنم بیایند، بازدید بکنند و شاهد فعالیت چشمگیر در بخش ساخت و ساز مسکن مهر باشند.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور اظهار داشت: تنها وزارت راه و شهرسازی متولی مسکن مهر نیست، ولی الان تقریباً می توانم بگویم که همه کارها به وزارت راه و شهرسازی احاله می شود ولی ما باید از شرکتهای آب و فاضلاب، وزارت نیرو، شرکت گاز و وزارت نفت که به هر تقدیر در رابطه با برق رسانی، گازرسانی، اب رسانی، تصفیه خانه های آب و فاضلاب هم کاری می کنند، تشکر بکنیم.

نریمان توضیح داد: با تعاملی که صورت گرفته و مجوزهایی که اخذ کرده ایم در تمام این بخشها کمک کار دیگر وزارتخانه ها شدیم. ان شا الله دولت هم اعتباری را برای طرح های زیر بنایی و روبنایی مقرر می کند، که با اعتبارات داخلی که ما در نظر گرفته ایم و تهاتر زمین هایی که داریم بتوانیم پاسخگوی طرحها زیر بنایی و روبنایی باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: الان تعامل بین ما و وزارت نیرو و وزارت نفت در حد مناسبی است، یعنی آن وزارتخانه ها در حد امکانات خودشان وارد شده اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مسکن مهر کامل نکردن آورده متقاضیان است، اضافه کرد: از آنها هم خواهش می کنیم که آورده هایشان را بیاورند که ما بتوانیم به تعهداتمان که به هر صورت تعهدات متقابل است عمل بکنیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور در خصوص تعهدات متقابل گفت: متقاضیان باید اعتبار و بانک تسهیلات و متقاضی آورده خود را بیاورد و پیمانکار هم کار انجام بدهد این تعهدات هر جا که مشکلی ایجاد شود، کار دچار مشکل می شود.

نریمان خاطر نشان کرد: الان ما داریم یک اعتماد سازی می کنیم و فضا مناسبتر می شود که بتوانیم با ایجاد تعامل مناسب بین پیمانکار، مشتریان مسکن مهر، خود مدیران ما و وزارتخانه های دیگر ذی ربط بتوانیم بستر ساز تکمیل پروژه های مسکن مهر همانطور که قول دادیم تا پایان سال در کشور باشیم و پروژه هایمان را به نقطه خوبی برسانیم و یا تمام بکنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: می خواهیم آن بخشی از پروژه ها که برای سال ۹۵ می ماند با همین هم دلی و وفاق افتتاح بکنیم.

وی تصریح کرد: ما کلاً مسکن مهر را تا پایان سال ۹۵ تمام می کنیم و بخش عمده ای از آن در شهرستانهای ما در حال اتمام است و مقداری که می ماند معمولاً مسائل حقوقی دارد، مسائلی که از نوع تعاونی هاست یعنی در تعاونی بین خودشان مشکلات وجود دارد و یا زمین آن با معارض مواجه شده است.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور گفت: ولی اکثریت قاطع آن را حل می کنیم، اخیراً هم داریم بررسی می کنیم برخی از پروژه های مسکن مهر اصلاً متقاضی ندارند.

نریمان از خارج کردن پروژه های فاقد مشتری از سایت مسکن مهر سخن گفته و اذعان داشت: در بعضی از شهرها مثل بینالود، رامین، شیرین شهر و حتی در هشتگرد بعضی پروژه های ما هنوز فاقد متقاضی است اما در پردیس نه تنها متقاضیان مان سفت و سخت سرجایشان هستند بلکه بیشتر از تعدادی که داریم می سازیم متقاضی داریم ولی بعضی جاها برعکس است، ما مشکل واحدهایی که فاقد متقاضی هستند را حل می کنیم، که آنها را از مسکن مهر جدا بکنیم و پای کار هستیم که بتوانیم پروژه را به انجام خیر برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه