رئیس شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛

تحویل «محله به محله» فازهای جدید از سوی شهرداری پردیس بر اساس ضوابط قانونی

رییس شورای اسلامی شهر پردیس از تحویل «محله به محله» فازهای جدید از سوی شهرداری پردیس بر اساس ضوابط قانونی خبر داد.

سیدعلی موسوی جوردی در جریان بازدید از فازهای مختلف شهر پردیس در جمع شماری از مسئولان اظهار داشت: پردیس در ابتدای شکل گیری بعنوان یکی از شهرهای اقماری استان تهران با سیاست سرریز جمعیت رو به فزونی پایتخت احداث شد.

وی ادامه داد: اما این شهر در ادامه بر اساس تصمیمات دولت وقت، به یکی از بزرگترین نقاط اجرای طرح مسکن مهر کشور تبدیل و تغییراتی در ایده و اهداف اولیه آن ایجاد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر می توان پردیس را به دو بخش شامل «مناطق تحویل شده به شهرداری پردیس» و «نقاط در اختیار شرکت عمران پردیس» تقسیم بندی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس اضافه کرد: بر اساس قانون، شهرداری ها در شهرهای جدید صرفا باید در مناطق تحویل شده، خدمات خود را ارائه دهند؛ اما در این بین، نارضایتی هایی از شهروندان ساکن در سایر نقاط خارج از حوزه خدماتی شهرداری دیده می شود که اعضای شورای اسلامی این شهر نمی توانند نسبت به این مهم، بی تفاوت باشند.

موسوی جوردی افزود: از این رو، یکی از اصلی ترین برنامه های اعضای شورای اسلامی شهر پردیس در دوره پنجم رفع مشکلاتی از این دست بود.

وی ادامه داد: بدین ترتیب، سلسله نشست های مستمر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار پردیس با مسئولان شرکت عمران پردیس برگزار شد تا راهکارهایی برای تعیین تکلیف مناطق جدید و شیوه صحیح و قانونی آن برای تحویل به شهرداری ارائه و بررسی شود.

به گفته این مقام مسئول، بر اساس آخرین مصوبات جلسات مذکور، مقرر شد شهرداری پردیس طی یک پروسه کاملا قانونی، بار دیگر تاکید می کنم، طی یک پروسه کاملا قانونی و بدون تضییع حق و حقوق شهرداری که همان حقوق شهروندان است، فازهای جدید به صورت محله به محله تحویل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس تصریح کرد: در حال حاضر مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس آماده هرگونه همکاری با نهادهای ذیربط برای تحقق این مهم در راستای جلب رضایت شهروندان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *