بعدازظهر امروز برگزار شد

تجمع مقابل دفتر سازمان ملل در تهران در اعتراض به اعدام سه جوان بحرینی و وضعیت شیخ زکزاکی

دفتر سازمان ملل در تهران امروز شاهد برگزاری تجمعی اعتراض‌آمیز در اعتراض به اعدام سه جوان بحرینی و وضعیت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از خبرگزاری فارس، در پی اعدام سه جوان بحرینی و همچنین وضعیت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع اعتراض آمیز برگزار شد.

این تجمع از سوی اتحادیه بین‌المللی امت واحده برنامه‌ریزی و هماهنگ شده بود.

معترضان با در دست داشتن تصاویری از شیخ زکزاکی به سکوت سازمان‌ ملل و مجامع بین‌المللی در قبال رخدادهای بحرین و نیجریه و کشتار شیعیان در این کشورها اعتراض کردند.

شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه آذر ماه سال گذشته (۱۳۹۴) در پی حمله نیروهای ارتش به محل اقامتش زخمی و به نقطه‌ای نامعلوم و از آنجا به زندان منتقل شد.

«سامی المشیمع، علی السنکیس و عباس السمیع» روز یکشنبه ۲۶ دی ماه توسط دولت بحرین اعدام شدند؛ این افراد متهم به مشارکت در عملیاتی انفجاری در خیابانی در منطقه شمالی بحرین در تاریخ ۳ مارس ۲۱۰۴ بودند که به ادعای وزارت کشور بحرین منجر به کشته شدن سه پلیس شده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران این اقدام دولت بحرین را محکوم کرد و افزود: عدم شفافیت در روند محاکمه ناعادلانه این سه شهروند مورد تایید مجامع بین‌المللی و حقوق بشری و تمامی نهادهای مردمی در اقصی جهان نیز قرار گرفته است.

وی افزود: حکومت بحرین با این اقدام نسنجیده بار دیگر نشان داد که در پی حل مسالمت‌آمیز و گشودن راهی برای برون رفت از بحران بحرین نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *