پردیس خبر گزارش می دهد؛

تجربه یک روز شاد در مدرسه با هدف ارتقا سطح کیفی آموزش

پردیس خبر _ نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و تکامل همه ابعاد وجودی یک دانش‌آموز در بعد جسمانی، شناختی، عاطفی، اخلاقی و معنوی می‌شود.

🔹دانش‌آموزان مهم‌ترین رکن نظام آموزش و پرورش هر کشوری محسوب می‌شوند عواملی که می‌تواند این سرمایه ملی را برای رشد بهینه و کیفی آماده سازد، مهارت‌های رفتاری است که در محیط آموخته می‌شود نه فقط محفوظات علمی.

 

🔹 کارشناسان حوزه آموزش پرورش همه بر این باورند که شادابی در مدرسه باعث رشد و تکامل همه ابعاد وجودی یک دانش‌آموز در بعد جسمانی، شناختی، عاطفی، اخلاقی و معنوی می‌شود. چنانچه یک بعد از این ابعاد دچار صدمه شود و یا مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد، دانش‌آموز به توانایی‌ها و شایستگی‌های کامل دست نخواهد یافت.

🔹 برنامه “یک روز شاد در مدرسه” دولتی استاد شهریار پردیس در راستای تقویت روحیه دانش آموزان و معرفی شاگردان موفق و افزایش روحیه همدلی و نشاط میان دانش آموزان برپا شد.

در این برنامه مفرح دانش آموزان یک روز خوب را در حیاط مدرسه کنار دوستان، معلم و کادر آموزشی خود گذراندند، لحظه هایی که زیبایی خنده ها و بازی های آنها ثبت شد.

 

🔹کارشناسان حوزه تربیتی معتقدند رشد پایدار ما در گرو شادی پایدار است و این شادی باید در مدارس ایجاد و مدیریت شود و این وظیفه مسئولین تعلیم و تربیت است که شرایطی را فراهم آورند تا تمام این نیازها تامین شود.

🔹شاد زیستن برای کودک به همان اندازه مهم است که تغدیه خوب، محبت کردن و حفاظت از او اهمیت دارد، زیرا سلامت روحی و روانی و فیزیکی و جسمانی او را تامین می‌کند.

 

🔹به گفته پژوهشگران اجتماعی میزان شادی و خنده در مدارس ما بسیار پایین است، در مدرسه خالی از شادی، سخن‌گفتن از شادی قدری مشکل خواهد بود.

 

🔹یکی از مشکلات هر جامعه، غفلت از شادی و نشاط و در نتیجه افزایش بیماری‌های مختلف روانی از قبیل اضطراب و افسردگی است.

🔹مدرسه اگر ایستا و غم زده باشد دانش آموزان به جای نشاط و طراوت و شادابی، انزجار و به جای مهربانی و عشق ورزی، حسادت و کینه توزی را می آموزند.

🔹در مدرسه پویا، امید به زندگی، موفقیت و کنجکاوی، شادی و طراوت تحصیلی، برانگیزنده و تحقق دهنده استعدادها و نیازهای فطری و مقتضیات آتی دانش آموزان است.


🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس