تاکید امام جمعه پردیس به مردمی ‌سازی تبلیغات با محوریت مساجد و تشکل ‌های مردمی

پردیس خبر_ امروز با حضور مردم شریف و نمازگزار شهرستان پردیس نماز جمعه این شهرستان در مسجد الغدیر فاز ۴ برپا شد.

🔹️ حجت الاسلام سیدحسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز جمعه ضمن یادآوری مناسبت های این هفته با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص شورای تبلیغات اسلامی گفت:
مقام معظم رهبری از رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مردمی‌سازی بزرگداشت‌ها، فعال‌کردن مساجد و نهادها و تشکل‌های مردمی، به‌ کارگیری ابتکارات و خلاقیت‌های جوانان انقلابی، طراوت و تازگی بخشیدن به‌ مراسم دینی و انقلابی را انتظار دارد.

🔹️ وی خاطر نشان شد: لازمه گام برداشتن و حرکت در این مسیر نورانی؛ چابک کردن و سبک کردن تشکیلات و زدودن زائده‌ها و فرسودگی‌های آن است.

🔹️ حجت الاسلام حسینی در ادامه افزود: این پنج نکته کلیدی، پنج نکته اساسی و منشور اصلی هر تشکل و نهاد تبلیغی دینی و انقلابی است.

🔹️ وی همچنین یادآور شد: همه مردم و مسئولین و روحانیت و جوانان و فعالان فرهنگی در شهرستان باید تلاش کنیم تا این انتظارات رهبر معظم انقلاب را جامه عمل بپوشانیم.

🔹️ وی خطاب به مردم نمازگزار گفت: آنهایی که دلشان برای شهرستان پردیس می تپد، این راهکار ارتقای شهرستان خواهد بود.

🔹️ وی با اشاره به ۱۲ آذر روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ ش) اظهارداشت: قانون به نفع جامعه است و قانون برای تهذیب تمام جامعه بوجود آمده اما دزدها و دیکتاتور ها و کسانی که از دزدها و دیکتاتور ها تبعیت میکنند و الگو برداری میکنند از قانون بدشان می آید لذا باید با جهاد علمی قوانینی را که به نفع ملت است را تصویب و به اجرا گذاشته بشود و انتظاراتی که مردم شهرستان از مسئولین شهرستانی و استانی ونمایندگان محترم مجلس دارند این است که قوانینی که برای حمایت از قشر ضعیف و به نفع مردم داریم را به نحو مطلوبی اجرا بکنند و این طور قوانین را به ضرر مردم خم نکنند و یا بی تفاوت نباشند .

🔹️ امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های دوم تاکید کرد: این قوانین در شهرداریها و شرکت عمران و ادارات دیگر اگر خوب اجرا بشود قطعا شاهد این همه مشکلات مردم نخواهیم بود.
قوانین ساخت و ساز و قوانین مسکن مهر و قوانین حفظ محیط زیست و قوانین حفظ حقوق شهروندی و قوانین راهنمایی و رانندگی و …چون برخی موارد اجرا نمیشود ما شاهد نارضایتی و عصبانیت مردم هستیم .

🔹️ وی با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو گفت: از جنبش دانشجویی طبق فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی دو انتظار اصلی «مطالبه‌گری» و «آرمان‌خواهی» انتظار می رود که در صورت تحقق آن‌ها می‌توان شاهد جریان‌سازی سیاسی-اجتماعی با محوریت این جنبش بود.

🔹️ حسینی افزود: در مطالبه گری و آرمان خواهی باید واقع بین بود و پیشرفت علمی و اقتصاد مقاومتی را اهتمام داشت و مطالبه گری و آرمان خواهی در راستای منظومه آرمانهای انقلاب اسلامی باشد.

🔹️ امام جمعه شهرستان پردیس در ادامه خطبه دوم گفت: دولت سیزدهم با اعتقاد به میدان و دیپلماسی برای رفع تحریم مذاکره می کند و دراین رابطه به چند نکته مهم باید توجه کرد که طبق نظرسنجی ها، اکثریت مردم ایران به آمریکا و وعده های او هیچ اعتمادی ندارند و مردم ایران حامی تعامل عزتمندانه با غرب هستند که این نعمت بزرگی است و آمریکا هم این را میداند.

🔹️ دوم اینکه؛ در عرصه خارجی، ایران انقلابی مهمترین محور مقاومت است که پس از ۸سال آمریکا را در غرب آسیا زمین گیر کرده است و خواب‌های پریشان مثلث عبری-عربی-غربی را تبدیل به‌ کابوس کرده است.

🔹️ وی ادامه داد: دولتی بر سرکار آمده است که برجام را اولویت اول نمی‌ داند. اولویت اول دولت سیزدهم بر اقتصاد مقاومتی بانگاه درون‌زا و برون‌نگر است و نگرشش به‌ بیرون اول به ‌همسایگان است و سپس به ‌شرق و همه کشورها.

🔹️ خطیب نماز جمعه پردیس اظهارداشت: دولت سیزدهم به ‌میدان مذاکره و دیپلماسی آمده است اما فاصله‌ی با میدان ندارد و این فاصله را کم کرده ست. و مذاکرات را درحال حاضر، مذاکره برای رفع تحریم‌ها می‌داند نه مذاکره هسته‌ ای.

🔹️ حجت الاسلامی حسینی خاطر نشان شد: از نگاه دولت کنونی، مذاکرات هسته‌ای وقتی شکل می‌گیرد که تمام تحریم‌ها برداشته شود و در مذاکرات هسته‌ای، ایران تمام تعهدات خود را انجام داده است و باید راستی‌ آزمایی وعده‌های غرب را بکند و اگر چه برای رفع تحریم‌ها تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد اما مهمتر از آن به‌ خنثی‌سازی تحریم‌ها در عرصه داخل و خارج می‌اندیشد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabar

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *