گفتگو پردیس خبر با نویسنده؛

تألیف کتاب “داعی الله” در شهرستان پردیس

پردیس خبر _ کتاب “داعی الله الامام الحسین علیه السلام ابن الرسول المصطفی (ص)” در شهرستان پردیس تألیف شد.

🔹 وحید کمیجانی نویسنده کتاب داعی الله در گفتگو با پردیس خبر گفت: پژوهش حاضر با عنوان «دَاعِیَ اللَّه» تحقیقی توصیفی تحلیلی در حوزه دین امام شناسی و شناخت زیارت است.

🔹وی ادامه داد: در طول تاریخ شیعه ادعیه و زیارات‌هایی که از جانب پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله وسلم) و ائمّه هدى (علیهم السلام) صادر شده همه عاشقان راز و نیاز با خدا و شیفتگان زیارت اولیاءاللَّه را از چشمه جوشان معنویّت، سیراب می‌سازد.

 

🔹این نویسنده ساکن شهرستان‌ پردیس یادآور شد: در این میان اندیشه و تدبر در محتواى دعاها و زیارت‌ها، چنان حال و هوایى به هنگام خواندن دعا و نماز و زیارت ایجاد می‌کند که لذّت بخش ترین لحظات زندگى را رقم می زند و انسان را روز به روز به خدا نزدیک‌تر کند، لذا تأمل در محتواى بلند زیارتنامه هایى که آمیخته با توبه و انابه، و دعا و نیایش و عبودیّت و خضوع در مقابل پروردگار یگانه و بازگشت به سوى اوست؛ حقیقتى است که کمترین آشنایى با آداب زیارت، آن را آشکار می‌سازد، و آثار فوق العاده تربیتى آن را روشن می‌کند.

🔹وی تأکید کرد: شایسته است رمز و راز، فلسفه، و تفسیر و تبیین زیارت‌ها همچون زیارت عاشورا مورد توجه قرار گیرد، زیارتی بسیار بافضیلت که یکى از کیمیاهاى سعادت و مبین عشق به پروردگار (تبارک و تعالی) و شوق براى رسیدن به حب الله (تبارک و تعالی) است.

 

🔹نویسنده کتاب داعی الله تصریح کرد: ‏ زیارت عاشورا منعکس کنندۀ عظمت مصیبت و مظلومیّت خامس آل عبا (علیهم السلام) و سنگینى حادثۀ کربلا است که همه اهل اسلام را متأثّر ساخت، و حتّى برعرشیان و ساکنان آسمان و زمین نیز سنگین آمد.

🔹از دیگر کتب منتشر شده ازین نویسنده‪ کتاب برات الشهدا ،

کتاب تبیین خودی و غیرخودی، کتاب وحدت شهود از دیدگاه شیخ عطار و شیخ نیشابوری، کتاب احسان و نیکوکاری از منظر آیات و روایات، کتاب زیارت جامعه کبیره و عرفان اسلامی، کتاب نفس خلیفه الله فضایل و اثبات ولایت امیرالمومنین امام علی علیه السلام و سرالله فاطمه الزهرا را می توان نام برد.


🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس