بی توجهی شهرداری بومهن به بحران آب + اظهارات شهردار

همواره تبلیغاتی در سراسر کشور در خصوص کم آبی و فرهنگ سازی در راستای مصرف بهینه آب مشاهده می کنیم اما ظاهراً شهرداری بومهن به این امر هیچ گونه توجهی ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر همواره در سراسر کشور تبلیغاتی را در خصوص کم آبی و صرفه جویی در مصرف آن مشاهده می کنیم، اما متاسفانه شهرداری بومهن در ظاهر امر توجهی به این مسئله ندارد اگر چه امکان دارد در باطن این امر صحیح نباشد.

پیش از این شاهد بودیم که هرگاه کارکنان واحد فضای سبز شهرداری بومهن اقدام به آبیاری گیاهان بلوار اصلی شهر می کردند، مقدار زیادی آب از این بلوار خارج شده و در سطح خیابان جاری می شد.

گذشته از خطراتی که خیس شدن سطح خیابان بوجود می آورد و بعید نیست که تاکنون سبب بوجود آمدن خسارات مالی و یا حتی جانی نیز شده یا بعد از این بشود، مقدار بسیار زیادی آب به هدر می رفت.

حال شهرداری بومهن که سکوت مسئولین امر را در این قضیه مشاهده کرده است نسبت به شستشوی برخی از خیابانهای سطح شهر با آب اقدام کرده است.

pardiskhabar (2)pardiskhabar (1)
حجت اله تاج محمدی شهردار بومهن در این خصوص به خبرنگار پردیس خبر گفت: معمولاً آبی که برای این موارد استفاده می شود آب شرب نیست و از آب غیر شرب استفاده می شود.

وی ادامه داد: بالاخره ما ایین ها، اولویتها و واجباتی داریم که گاهاً خیلی برایمان مهمتر از مباحث دیگر است، ما در مصرف اب خیلی جاها باید صرفه جویی کنیم که محقق شود ولی یک روز عاشورا برای تلطیف و تنظیف قدوم مبارک عزاداران امام حسین (ع) به نظرم می رسد که این حداقل کاری است که ما می توانیم بکنیم.

شهردار بومهن اضافه کرد: ان شا الله همت بر این باشد که در بقیه ایام سال نسبت به صرفه جویی اقدام کنیم، به هرحال این دهه متعلق به امام حسین (ع) است و به نظرم می رسد که ارزشش را دارد.

حال چند سوال از آقای شهردار و مسئولین نظافت شهری مطرح است که در صورت پاسخگویی این عزیزان نسبت به انتشارشان اقدام می کنیم.

  • در کدام قست از آیین ها، واجبات و یا اولویتها آمده که اصراف برای گرامی داشت عزاداران ائمه معصوم امری صحیح است؟
  • آیا همان آب غیر شرب استفاده دیگری ندارد و تنها برای اینگونه مصارف می شود از آن استفاده کرد یا می توان برای آبیاری فضای سبز، مصارف ساختمانی و ساخت و سازها و دیگر موارد نیز کاربرد دارد؟
  • اگر این اقدام برای تلطیف و تنظیف قدوم مبارک عزاداران امام حسین (ع) بوده است، به نظر شما بهتر نبود این اقدام در صبح روز عاشورا که تقریباً تمام عزاداران امام حسین (ع) در این روز در آن مکان تردد داشتند انجام می شد و در آن روز شاهد نظافت با جارو در اطراف امام زاده نبودیم؟

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *