با اقتدار دستگاه قضا:

بیش از دویست و سی هزار متر مربع از اراضی پردیس آزاد سازی شد

دادستان شهرستان پردیس از آزادسازی بیش از دویست و سی هزار متر مربع از اراضی پردیس در حوزه های منابع طبیعی، تغییر کاربری، ورود به بستر و حریم رودخانه و حریم راه در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر حیدر فتاحی دادستان شهرستان پردیس در مراسم افتاحیه ساختمان دادسرای این شهرستان تعرض به اراضی ملی را یکی از مباحث فعال در این شهرستان خوانده و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص آزاد سازی اراضی ملی گفت: با توجه به دستورالعملها و تذکرات مدیر کل دادگستری استان تهران، دادستانی و دادگستری شهرستان پردیس عملکرد خوبی راجع به مبارزه با زمین خواری و ساخت و سازهای غیر مجاز انجام داده است.
وی ادامه داد:در حوزه منابع طبیی با اقدامات و تلاشهای همکاران محترم قضایی توانستیم در طول شش ماه ۳۴٫۷۴۷ متر مربع از اراضی که متعلق به منابع طبیعی و در دست زمین خواران بود را با تمام اقتدار به بیت المال برگردانیم.
فتاحی اضافه کرد: در شش ماهه نخست سال جاری و در حوزه جهاد کشاورزی زمین خواران و کسانی که به فضای سبز شهرستان تعرض می کردند ۸۷ هزار متر مربع از اراضی که به ویلا های میلیاردی تبدیل شده بود آزاد سازی شدند.
دادستان شهرستان پردیس از این شهرستان بعنوان فیلتر شهر تهران یاد کرده و اظهار داشت: با توجه به مسائل زیست محیطی، فضای سبز و طبیعت بکر پردیس این شهرستان بعنوان یک فیلتر برای شهر تهران عمل می کند.
وی میزان آزاد سازی ساخت و سازهای غیر مجاز که در بستر و حریم رودخانه ها احداث شده بود را ۹۹۲۳۰ متر مربع عنوان کرده و توضیح داد: مافیای زمین خواری وساخت و ساز غیرمجاز در اراضی بستر و حریم رودخانه حتی مسیر رودخانه را هم تغییر داده بودند.
فتاحی تصریح کرد: در حوزه اشخاصی که به حریم راه و اتوبانهای تهران و پردیس تجاوز کرده بودند، مخصوصاً در حریم راه بومهن تا جاجرود و جاجرود تا تهران در ظرف مدت شش ماه ۱۵۳۰۰ متر مربع بود که به رستورانهای بین شهری، آلاچیق و دست فروشی ها تبدیل شده بود را آزاد سازی کردیم.
دادستان شهرستان پردیس گزارشی نیز از مسائل اجرایی و دیگر پرونده های در دست بررسی ارائه داد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه