عضو شورا اسلامی شهر بومهن:

بومهن اولین شهر دارای پارک بانوان در شرق استان تهران می شود

زهره نکونام: اگر پارک بانوان بومهن احداث شود، این شهر به عنوان اولین شهر دارای پارک بانوان در شرق استان تهران در اذهان ثبت می شود.

زهره نکونام عضو شورای اسلامی شهر بومهن در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، در ارتباط با احداث پارک بانوان در شهر بومهن گفت: حدود یک سال است که احداث پارک بانوان را پیگیری میکنم که خوشبختانه پس از یک سال پیگیری با احداث این پارک موافقت شد.

وی افزود: از آنجائیکه نیمی از شهروندان ما را زنان تشکیل می دهند احداث چنین پارکی از ضرورت های شهری ما به شمار می رود. فعالیت های مربوط به بخش زنان همیشه در مرحله اجرا به کندی پیش می رود. ما از زنان برای فراهم کردن این فضا حمایت می خواهیم.

این عضو شورای اسلامی شهر ادامه داد: با توجه به اینکه کمبود امکانات در حوزه زنان وجود دارد، پیشنهاداتی در بحث عمرانی پارک بانوان به شورای شهر ارائه داده ایم و اگر این پارک احداث شود، بومهن به عنوان اولین شهر دارای پارک بانوان در شرق استان تهران در اذهان ثبت می شود.

نکونام اذعان داشت: شورای شهر جانمایی این پارک را با دقت انجام داده، چرا که این یک فضای مخصوص بانوان است و باید در محلی باشد که  دسترسی به آن راحت و امکانات رفت و آمدی مهیا باشد.

وی اظهار داشت: در ابتدای خیابان دلجو زمینی وجود دارد که شهرداری نسبت به تصرف آن اقدام کرده است.مقرر شده ۵ هکتار از مجموع هفده هکتار فضای این زمین به احداث پارک بانوان اختصاص داده شود و عملیاتی شدن این امر تمام هدف من از پیگیری ها است.

نکونام افزود: با موافقت شهردار در بودجه سال جاری پانصد میلیون تومان برای آغاز عملیات عمرانی احداث پارک بانوان اختصاص داده ایم که در آینده نزدیک این اقدام اجرایی می شود.

وی ادامه داد: هدف ما از احداث پارک بانوان ایجاد فضایی مخصوص به بانوان شهر بومهن است، تا در اوقات فراغت فضایی داشته باشند که خاص خودشان باشد. از شنبه تا چهارشنبه فضا مختص بانوان است و پنجشنبه و جمعه به خانواده ها اختصاص پیدا می کند.

این عضو شورا اسلامی شهر بومهن اذعان داشت: برای تقویت ورزش بانوان فضایی در این پارک تعبیه می شود و خانم ها می توانند از این فضا استفاده کنند. امکان بی حجابی مطلق برای بانوان در آن فضا محیا نیست و با توجه به فضای خاصی که در شهر بومهن داریم اصلاً نمی خواهیم همانند پارک بانوان تهران خانم ها بی حجاب در آنجا حضور پیدا کنند. اما خانم ها بدون چادر و همراه با پوشش راحت تر در آنجا ورزش و پباده روی کنند.

نکونام اظهار کرد: در این پارک برنامه هایی خواهیم داشت که مشاوره های روانشناسی و پزشکی بخشی از آن است، الباقی طرح ها را نیز در زمان خاص به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یک سال تا پایان زمان کار شورا باقی مانده است و ما امیدوارم بتوانیم تا سال آینده پنجاه درصد کار را پیش ببریم تا اعضای شورای آینده بتوانند این روند را ادامه بدهند.

نکونام افزود: تمام بانوان شهرستان می تواند از این فضا استفاده کنند، ولی هدف اصلی ما شهروندان بومهنی است.

عضو شورا شهر بومهن اظهار کرد: این کار در حوزه شورا و شهرداری بومهن است اما با رایزنی های انجام شده فرماندار، امام جمعه و فرمانده سپاه شهرستان نیز از انجام این طرح استقبال کرده اند.

وی اذعان داشت: فرمانده سپاه شهرستان پردیس موافقت کرده است که در صورت توانایی در حوزه های مختلف اعم از ورزشی و مشاوره ای یاری دهنده ما باشد. کارگروه جامعه زنان هم که جمعی از بانوان نخبه شهرستان در آن حضور دارند پیگیر این مسئله هستند. این کارگروه طرح هایی را ارائه داده که در صورت احداث پارک اجرایی می شود.

نکونام ادامه داد:اجرای این پروژه یک همت شهرستانی می طلبد، اما اجرای آن وابسته به شهردار است و اگر ایشان روند اجرای این کار را تسریع ببخشند بانوان ما می توانند به زودی از آن استفاده کنند.

عضو شورا اسلامی شهر بومهن گفت: اگر ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی این پارک آغاز بشود، تا پایان دوره چهارم شورا پارک بانوان را افتتاح خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *