فرماندار پردیس:

بنیاد مسکن پردیس باید به استحکام بخشی مسکن روستائی شهرستان سرعت دهد

فرماندار شهرستان پردیس گفت: استحکام بخشی خانه های روستایی و بازسازی آنها از جمله برنامه های مهم طرح هادی روستایی است، بنیاد مسکن پردیس باید برنامه های خود در بحث بازسازی و استحکام بخشی به مسکن های روستائی را با سرعت بیشتری انجام دهد.

مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت روستاهای شهرستان پردیس گفت: روستاهای شهرستان پردیس قبل از اینکه این منطقه از تهران با برخورداری از مدیریت مستقل به شهرستان تبدیل شود، وضعیت خوب و مناسبی نداشتند.
فرماندار شهرستان پردیس در ادامه این مطلب تصریح کرد: با استقرار اداره بنیاد مسکن طرح و برنامه ها با دید تخصصی برای ساماندهی روستاهای شهرستان پردیس طرح ریزی شد و در شرایط فعلی هم در ابعاد مختلف در حال اجرایی و رفع مشکلات روستائیان است.
حیدری با تاکید بر اینکه استحکام بخشی خانه های روستایی و بازسازی آنها از جمله برنامه های مهم طرح هادی روستایی است، اضافه کرد: بنیاد مسکن پردیس باید برنامه های خود در بحث بازسازی و استحکام بخشی به مسکن های روستائی را با سرعت بیشتری انجام دهد.
فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به این موضوع که استحکام بنا در بدنه ستاد بحران شهرستان هم، مخصوصاً در حوزه روستائی مورد تاکید قرار گرفته است، ابراز داشت: این مقوله رشته ای از سیاست طرح هادی روستائی است که بسیار باید از سوی متولیان امر، مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.
حیدری در خاتمه اظهار داشت: دادگستری پردیس با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری و بخشداری ها و دهیاری ها در جریان آزاد سازی اراضی ملی در پردیس گام های بسیار بلندی برداشته است و هکتار ها از اراضی این منطقه را آزاد کرده است و این جدیت باید در بحث جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی هم صورت گیرد.
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از رودهن در شهریور ماه سال جاری؛ دبیری در مورد وضعیت خانه های روستائی در شهرستان پردیس گفت: در بحث تحکیم بخشی به ساختار ساخت و ساز های روستایی سیاست های پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده ایم .
رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان پردیس در ادامه این مطلب افزود: از جمله این سیاست ساخت و ساز و نوسازی خانه های روستایی است، مخصوصا خانه هایی که از نظر استحکام در سطح پایینی قرار دارند .
دبیری با تاکید براینکه تسهیلات بنیاد مسکن برای نوسازی خانه های روستایی در اختیار روستائیان برای نوسازی خانه های خود است تصریح کرد: در حوزه نظارت براجرایی شدن این سیاست، بنیاد مسکن وظایف خود را انجام می دهد.
رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان پردیس در خاتمه با اشاره به این موضوع که طرح های متناسب باطرح هادی در بحث نوسازی در اختیار روستائیان قرار می دهیم ، اظهار داشت : متاسفانه بخاطر کمبود اعتبار تا اینکه مردم تسهیلات راضی کننده نباشد خیلی به این موضوع وارد نمی شوند و تلاش می کنیم به روشهای مختلف آنها را برای نوسازی منازل خود جذب کنیم .
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *