آماده‌سازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کسب و کار

برگزاری چهارمین دوره توانمندسازی صدف، ویژه ناحیه نوآوری پردیس

پردیس خبر_ چهارمین دوره طرح توانمندسازی صدف، ویژه ناحیه نوآوری پردیس با هدف ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای نقش‌آفرینی آن‌ها در زیست‌بوم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و بر اساس استعداد‌ها و ویژگی‌های هر فرد در جهت تسهیل ورود به بازار کار، تابستان ۱۴۰۱ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

🔹 این طرح در نظر دارد با هموار سازی مسیر به افراد کمک کند تا ابتدا به خودشناسی برسند و در ادامه با حضور در کارگاه‌های مختلف، مسیر درست شغلی را انتخاب و در نهایت بتوانند نقش‌آفرینی مؤثری در زیست‌بوم فناوری و نوآوری داشته باشند.

🔹 طرح توانمندسازی صدف در ۴ فاز اصلی خودشناسی/شخصیت‌ شناسی (ارائه آموزش‌هایی به منظور شناخت تیپ شخصیتی خود و آشنایی با آزمون‌های شخصیت شناسی معتبر و نحوه استفاده و کاربرد آزمون‌ها)، مهارت‌افزایی در حوزه مهارت‌های نرم (ازجمله ارتباطات مؤثر و فنون مذاکره، رزومه‌نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با سبک‌های شغلی و کارآفرینی، آشنایی با روند‌های بازار کار و مهارت‌های مورد نیاز شغلی در آینده، آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و…)، طراحی مسیر حرفه‌ای و آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری (آشنایی با پارک‌های علم و فناوری و سایر ساختار‌های توسعه فناوری و نوآوری ازجمله مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها، فن‌بازارها، کارخانه‌های نوآوری و بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان به تناسب رشته تحصیلی افراد)؛ برگزار می‌شود.

🔹 از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان می‌توان به برنامه پانل انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان توانمند در حوزه فناوری که از بین مدیران و کارمندان دانشی موفق شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس می‎باشند، جلسات کوچینگ شغلی برای شرکت‌کنندگان بر اساس رشته‌های تحصیلی و آشنایی با مدل‌های کسب‌وکار اشاره کرد.

🔹 همچنین یکی از برنامه‌های ویژه در طرح صدف، برگزاری کارگاه تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی در راستای آشنایی با مفاهیم و مراحل تجاری‌سازی تحقیقات دانشگاهی است.

🔹 در پایان این دوره سعی می‌شود شرایطی مهیا شود که منتخبین طرح بتوانند دوره کارآموزی/کارورزی خود را در یکی از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس سپری نمایند.

🔹 لازم به ذکر است این طرح از ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ در محل پارک فناوری پردیس آغاز و تا اواخر شهریورماه ادامه خواهد داشت.

🔹 علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرآیند مصاحبه و ثبت‌نام، می‌توانند از طریق سایت به نشانی karnostartup.ir و شماره تماس ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵ و یا شماره واتساپ ۰۹۳۸۴۵۱۱۷۹۹-۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ در ارتباط باشند.

🔹 گفتنی است اولین دوره طرح توانمندسازی صدف در استان تهران و با حضور بیش از ۴۰۰ نفر، دومین دوره طرح در استان‌های تهران، اصفهان، یزد و کرمانشاه برای بیش از ۱۰۰۰ نفر و سومین دوره طرح در ۱۲ استان و برای بیش از ۱۲۰۰ نفر برگزار شد.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir