همزمان با مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس کشور؛

برگزاری مانور زلزله در ۱۰ مدرسه شهرستان پردیس

پردیس خبر _ مانور سراسری زلزله در مدارس با هدف افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و کاهش تلفات انسانی در هنگام بروز زمین لرزه در بخش پردیس، بومهن و جاجرود برگزار شد.

🔹به گزارش خبرنگار ما مانور زلزله و ایمنی با هدف افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و جامعه در مورد زلزله، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های ایمنی و مقاوم سازی، برانگیختن حس کنجکاوی دانش آموزان نسبت به پدیده‌های طبیعی و نهایتاً کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله در مدارس شهرستان پردیس برگزار شد.

🔹این مانور به همت ستاد بحران فرمانداری شهرستان پردیس، جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش شهرستان در ده مدرسه برگزار شد.

🔹اولین مانور زلزله در مدرسه استاد شهریار شهر پردیس بود که با همکاری کادر مدرسه آموزش هایی به دانش آموزان از سوی داوطلبین جمعیت هلال احمر داده شد.

🔹در برنامه امروز منعم مسئول ستاد بحران فرمانداری، زمانیان معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان، مسئول تربیت بدنی و بسیج دانش اموزی مدارس شهرستان، نماینده مردمی فرماندار، رییس جمعیت هلال احمر پردیس و تعدادی دیگر از مسئولین حضور داشتند.

🔹طی جلسه ای که امروز در همین راستا با حضور مسئولین در مدرسه استاد شهریار شهر پردیس برگزار شد، با توجه به اهمیت موضوع و دغدغه مدیران ستاد بحران بنا شد هماهنگی هایی صورت بگیرد تا مانور زلزله و آموزش در مدارس صرفا مختص یکروز در سال نباشد و ماهانه این برنامه در سطح مدارس شهرستان پردیس برگزار شود.

🔹رییس ستاد بحران فرمانداری همچنین گفت: ایجاد آمادگی در بین دانش آموزان و مصون سازی آنان در برابر بلایای طبیعی مانند سیل زلزله امری ضروری و حیاتی است و برگزاری مانور زلزله یکی از راهبردهای مجموعه تعلیم و تربیت کشور در راستای تحقق این مهم است.

🔹زمانیان معاون اداره آموزش وپرورش شهرستان همچنین اظهارداشت: برگزاری برنامه‌های این چنینی در سطح مدارس نقش فعال و اثربخشی در راستای ایجاد آمادگی در بین دانش آموزان در برابر زلزله دارد.

🔹وی افزود: مانور سراسری زلزله امروز به صورت همزمان و در ۱۰ مدرسه در سطح شهرستان برگزار شد تا شاهد ارتقای آمادگی‌های دانش آموزان در برابر حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله باشیم.


🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir


#پردیس_خبر

#داغ_ترین_اخبار_شهرستان_پردیس