رئیس هیئت کشتی شهر پردیس خبر داد؛

برگزاری رقابت های انتخابی برای تشکیل تیم کشتی شهر پردیس

رئیس هیئت کشتی شهر پردیس از برگزاری رقابت های انتخابی برای تشکیل تیم کشتی این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، ناصر چراغی رئیس کمیسیون ورزشی شورای اسلامی شهر پردیس و رئیس هیئت کشتی این شهر طی نشستی که با حضور مربیان فعال این رشته ورزشی در محل خانه کشتی شهدای هسته ای برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مهندس گلریز رییس پیشین هیات کشتی شهرستان از روند حفظ و نگهداری این مجموعه ورزشی اظهار خرسندی کرد و خواهان تداوم این همکاری صمیمانه شد.

وی ادامه داد: یکی از پر طرفدارترین رشته های ورزشی در ایران، کشتی است که ریشه در تاریخ و سنن ایران اسلامی دارد و از دوران باستان تا کنون این رشته ورزشی در سبک های گوناگون بصورت ملی و محلی تمرین می شده و امروزه هم بعنوان ورزش نخست کشورمان دارای محبوبیتی فراگیر است.

چراغی در ادامه با اشاره به نام آوران عرصه پهلوانی و قهرمان ایران در ادوار مختلف تاریخ و تاثیر آنها بر فرهنگ و تمدن کشورمان اظهار داشت: ایران در رشته کشتی، پهلوانان و قهرمانان بنامی چون پوریای ولی، عارف شاعر، شادروان جهان پهلوان تختی و … را به جهان معرفی کرده که هریک مکتبی پربار از درس های جوانمردی، دینداری و اخلاص هستند و ریشه در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: رشته کشتی از جمله رشته های ورزشی سنگین است که در درون آن خصوصیاتی از قبیل منش جوانمردی نهفته است و هر کشتی گیری در آغاز فعالیت ورزشی خود بر روی تشک علیرغم داشتن توان و قدرت و زور بازوی زیاد در مقابل دیگران با خشوع رقتار کرده که این عمل نشان از خضوع این رشته ورزشی دارد و سرلوحه هر کشتی گیر در ابتدا اخلاق مداری و سلامت و سپس قهرمانی و پهلوانی است.

رئیس هیات کشتی شهر پردیس در ادامه اظهار داشت: انتظار داریم که مجموعه خانه کشتی شهر پردیس با هماهنگی، تعامل و خرد جمعی در راستای اعتلا و توسعه ورزش کشتی پویا باشد و با توجه به امکانات موجود شاهد تحولی گسترده در این رشته در شهر پردیس باشیم.

چراغی در پایان از برگزاری مسابقات انتخابی تیم کشتی شهر پردیس خبر داد و تاکید کرد: برای آغاز به کار تیم کشتی شهر پردیس در جمعه هفته آینده ۱۳ مهرماه سال جاری در محل خانه کشتی و در تمامی رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان مسابقات انتخابی برپا خواهد شد و منتخبان این دور از مسابقات بعنوان تیم کشتی شهر پردیس معرفی خواهند شد.

بر پایه ای گزارش، در پایان این نشست مذکور مهدی شکاری، ابوالفضل علیپور و فاطمه موسی زاده طی احکامی جداگانه از سوی رییس هیات کشتی شهر پردیس به ترتیب به عنوان نائب رئیس، دبیر و خزانه دار این هیئت منصوب شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *