گفتگو/ نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس

برگزاری جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با موضوع خبر استعفای جنتی/ وزارت فرهنگ می توانست عملکرد بهتری در حوزه فرهنگ داشته باشد

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه روز یکشنبه ۲۵مهرماه، جلسه ای در کمیسیون فرهنگی مجلس با موضوع خبر استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، گفت: ما هم در خصوص استعفای آقای جنتی اخبار ضد و نقیضی شنیدیم و هنوز این خبر به تایید رسمی نرسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از تهران نیوز: حجت الاسلام احمد سالک نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار « تهران نیوز» با اشاره به خبر استعفای وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ما هم در خصوص استعفای آقای جنتی اخبار ضد و نقیضی شنیدیم و هنوز این خبر به تایید رسمی نرسیده است.
وی ادامه داد: امروز یکشنبه، جلسه ای در کمیسیون فرهنگی مجلس با موضوع خبر استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود و جمع بندی این جلسه، در روزهای آینده اطلاع رسانی می شود و در حال حاضر نمی توان هیچ اظهار نظری کرد.
نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که استعفای وزیرفرهنگ ارشاد اسلامی در اواخر دولت یازدهم چه ضرورتی می تواند داشته باشد، ابراز داشت: بنده به عنوان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نمی توانم بگویم که چقدر ضرورت دارد چون این موضوع می تواند یکی از تصمیمات قانونی رئیس جمهور باشد و ممکن است که این اتفاق هم بیفتند.
حجت الاسلام سالک، عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در دولت یازدهم، عملکردی متوسط ارزیابی کرد و گفت: ما نمی توانیم نمره خیلی خوبی به آقای جنتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدهیم، چرا که مسئله فرهنگی یکی از مباحث مهم کشورمان است و این وزارت می توانست بهتر از این ها فعالیت کند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری دغدغه هایی در حوزه فرهنگی دارند که از آن به عنوان ولنگاری فرهنگی در جامعه توصیف نموده اند که متاسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتوانست آن طور که شایسته است، این ماموریت را به انتها برساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *