یو‌اس‌ای تودی:

برنامه نظامی جدید واشنگتن برای عملیات در سوریه و عراق/ ۳۰ هزار معارض سوری تحت فرمان آمریکا

دستاورد نظامی مثبت آمریکا در خارومیانه، هر چقدر هم که هزینه در سوریه و عراق بگذارد، یک پیروزی برای کلینتون خواهد بود.

به گزارش پردیس خبر؛ به نقل از سناباد نیوز، ژنرال جفری هاریگان، معاون نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری یو اس ای تودی گفت: ائتلاف آمریکا علیه داعش قصد دارد حملات جدیدی در رقه سوریه و موصل عراق علیه شبه نظامیان گروه تروریستی داعش شروع کند.

یو اس ای تودی در ادامه درباره عملیات گسترده ارتش آمریکا در سوریه افزود: نیروهای عملیاتی ویژه آمریکا، شورشیان [معارضان] سوری را شناسایی و آن ها را به سوی جنگ با داعش می فرستد. به گفته این خبرگزاری، تعداد ۳۰ هزار معارض سوری هم اکنون تحت فرمان نیروهای آمریکایی هستند.

در عراق نیز آمریکا ۴۰۰ نیروی خود را برای انجام عملیات مستشاری، لجستیکی، ارتباطی و امنیتی با نیروی های عراقی در موصل همراه کرده است. در این شهر حدود یک میلیون شهروند عراقی هنوز زندگی می‌کنند و تحت شرایط نامساعدی هستند. از این رو، ارتش آمریکا اعلام کرده است که باید به سرعت موصل را از تصرف داعش درآورد.

در همین حال ژنرال شان مک فارلند، یکی از فرماندهان ارشد آمریکا در سوریه و عراق مدعی شد که واشنگتن در جنگ علیه داعش پیروز شده است؛ مک فارلند در ادامه اعلام داشت که درنتیجه عملیات آمریکا در عراق، داعش نیمی از قلمروی خود را در این کشور از دست داده است.

این فرمانده ارتش آمریکا همچنین مدعی شد که در طول ۱۱ ماه گذشته، عملیات اتئلاف آمریکا توانسته ۲۵ هزار نفر از نیروهای دشمن را از پای درآورد. اما او از تعداد غیرنظامیانی که در حملات هوایی جنگنده های آمریکایی کشته شدند، صحبتی نکرد.

یو اس ای تودی در ادامه نوشت: کشته شدن نیروهای ایالات متحده در سوریه و عراق، احساسات ضد جنگ را در داخل کشور آمریکا افزایش داده است، با این وجود ارتش آمریکا از این جنگ خارج نمی شود.

زمان بندی حملات آمریکا در خاک سوریه و عراق علیه داعش، منظر سیاسی نیز دارد. هیلاری کلینتون و حزب دموکرات با انتقاد از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، او را فردی نالایق برای فرماندهی نیروهای نظامی آمریکا می دانند. دستاورد نظامی مثبت آمریکا در خارومیانه، هر چقدر هم که هزینه در سوریه و عراق بگذارد، یک پیروزی برای کلینتون خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *