برنامه ریزی تنها گزینه مقابله با انفجار جمعیتی پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر محمد لاله شهردار پردیس در جلسه ای که روز گذشته با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در فرمانداری شهرستان پریدس برگزار شد، گفت: ما شاهد یک انفجار جمعیتی زود هنگام در پردیس هستیم که تنها گزینه موجود این است که فقط برایشان برنامه ریزی بکنیم. وی ادامه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر محمد لاله شهردار پردیس در جلسه ای که روز گذشته با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در فرمانداری شهرستان پریدس برگزار شد، گفت: ما شاهد یک انفجار جمعیتی زود هنگام در پردیس هستیم که تنها گزینه موجود این است که فقط برایشان برنامه ریزی بکنیم.
وی ادامه داد: محدودیت های ناشی از قوانین و مقررات برای ما وجود دارد و ما همیشه داریم با آن دست و پنجه نرم می کنیم که یک سال آینده ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داریم، اما تا جمعیت اسکان پیدا نکند سازمان شهرداری ها نمی تواند بحث های اداری ما را کمک بکند.
لاله موارد مورد نیاز برای کمک را اینگونه برشمرد: از جمله ارتقا درجه شهرداری که تغییرات اخیر در بودجه، وسعت و جمعیت را نتوانستیم مستند قانونی بکنیم و شهرداری ما تنها یک درجه افزایش پیدا کرده و از ۶ به ۷ رسیده است.
شهردار پردیس در خصوص احداث سازمانها اذعان داشت: جمعیت ۵۰۰ هزار نفری را نمی توان بایک سازمان حمل و نقل عمومی پوشش داد. این حمل و نقل به یک سازمان پیشرفته تر، چابک تر و به روز تری برای مدیریت جابجایی مسافر نیاز دارد.
وی تاکید کرد: نمی توان با ۲۰۰ پرسنل۵۰۰ هزار نفر را پاسخگو بود، ما به منطقه و ناحیه بندی نیاز داریم که اگر بخواهیم بصورت صحیح و به موقع خدمات دهی بکنیم باید قبل از اسکان جمعیت برای این ها تدابیری بیاندیشیم.
انتهای پیام/