طی دیدار با فرماندهی انتظامی شهرستان پردیس عنوان شد

برخورد جدی با آسیب زنندگان بناهای تاریخی شهرستان پردیس

پردیس خبر_ رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان پردیس در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان خواستار برخورد جدی با متخلفان و آسیب زنندگان به بناهای تاریخی منطقه طی حفاری ها و ساخت و سازهای غیر مجاز شد.

🔹 سمیه خاکپور رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان در دیداری با سرهنگ عبدیان فرماندهی انتظامی شهرستان با بیان اینکه تلاش های شبانه روزی عوامل انتظامی در حمایت، پشتیبانی و حفاظت از مواریث فرهنگی و تاریخی سطح شهرستان قابل تقدیر است، گفت: با توجه به ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین حفاری های صورت گرفته در پیرامون بناهای تاریخی شهرستان، خواستار برخورد جدی با اینگونه مسائل از سوی اداره میراث فرهنگی هستیم.

🔹 خاکپور در این دیدار بر ضرورت حفاظت از میراث‌فرهنگی و نقش همیشگی نیروی انتظامی در صیانت از آثار و محوطه های تاریخی این شهرستان تاکید داشت و تصریح کرد: صیانت از میراث‌ فرهنگی یک وظیفه همگانی است و یگان حفاظت این اداره به تنهایی توان حفاظت از همه این آثار را ندارد و نیازمند همراهی سایر دستگاه ها بویژه نیروی انتظامی است.

🔹 همچنین در ادامه این دیدار عبدیان فرماندهی انتظامی شهرستان پردیس ضمن بیان اینکه میراث‌ فرهنگی نماد تمدن و قدمت هر جامعه ای است، گفت: نیروی انتظامی نیز همواره برای حفاظت و حراست از میراث‌فرهنگی شهرستان همکاری لازم را با یگان حفاظت میراث‌فرهنگی داشته و در راستای دستیابی به اهداف عالیه، به تمام عوامل مجددا تأکید می شود که اهتمام و تلاش بیشتری در این راستا داشته باشند.

🔹 گفتنی است در این ملاقات رییس گردشگری و میراث فرهنگی پردیس ضمن ارائه و تشریح ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی، اقدامات صورت پذیرفته و برنامه های پیشنهادی به رهنمودهای فرماندهی  انتظامی شهرستان در هر چه بهتر اجرایی شدن وظایف تاکید شد.

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir