برجام منافع ملت ایران را در پی نداشته است/ آمریکایی ها دنبال روی کار آمدن سازش کاران در کشور هستند

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نتیجه سخت گیری آمریکایی ها در مذاکرات این است که آنچه در برجام می خوانیم منافع ملت ایران را در پی نداشته است، گفت: امروزه آمریکایی ها دست به عصا حرکت می کنند تا سازش کاران در کشور به روی کار آمدن بیایند و بعد از موفقیت، همان توطعه های سی ساله خود را دنبال کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحمید روحانی، رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تهران نیوز با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در جمع مردم قم مبنی بر دوران سخت گیری بر ایران توسط آمریکایی ها بعد از مذاکرات هسته ای، گفت: آمریکا دشمن سر سخت ایران و انقلاب اسلامی و البته بشریت هستند.
وی با بیان اینکه دشمن هیچ وقت در جهت منافع ملت ایران کاری نمی کند، اظهار کرد: در مورد موضوع مذاکرات و پسا برجام حقیقت این است که آمریکا از آغاز ورود به بحث هسته ای هدف اش این بود که ایران را در منگنه قرار دهد و مذاکره کنندگان ایرانی را در بند سختی گرفتار کند.
رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر اینکه نتیجه سخت گیری آمریکایی ها در مذاکرات این است که آنچه در برجام می خوانیم منافع ملت ایران را در پی نداشته است، افزود: در مذاکرات هسته ای از مواردی نظیر مسائل اقتصادی و غیره به کشورمان ضرر وارد شده است.
روحانی با اشاره به اینکه دشمنان ملت ایران، با برنامه ریزی هایی که کردند باعث شدند منافع کشورمان در معرض خطر قرار بگیرد و در موضوع هسته ای دست ما را بستند و ضربه های سنگینی وارد کردند، ادامه داد: باید گفت که وقتی مردم در جریانی نقش نداشته باشند و به عبارتی دیگر مردم نا محرم باشند طبیعی است که در آن جریان، منافع مردم وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه اگر امروزه آمریکایی ها دست به عصا حرکت می کنند بدلیل به روی کار آمدن سازش کاران در انتخابات کشور است، گفت: آنها می خواهند از این فرصت استفاده کنند و بعد از موفقیت در این برنامه، همان توطعه هایی را که بیش از سی سال دنبال کرده اند را نسبت به مردم ایران اجرا کنند.
این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در مذاکرات تجربه کردند مسئولینی هستند که می توان با آنها سازش کرد و با کمک آنها نقشه های خود را دنبال کنند، تصریح کرد: امریکا تجربه کرد که می تواند با تهدید و ما را تحت فشار قرار دهد لذا آنها بعد از انتخابات مسلماٌ به بهانه حقوق بشر، تروریسم و یا بهانه دیگری اهداف خود را دنبال می کنند و بخاطر همین رهبر انقلاب در سخنان خود هوشدار دادند که مردم باید هوشیار باشند.
رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آنچه می تواند توطعه آمریکایی ها را خنثی کند، بصیرت مردم است، اظهار کرد: در حال حاضر و با توجه به فرا رسیدن انتخابات، شناخت از کاندیداها می تواند کمک کند تا افراد سازشکار که به انقلاب اسلامی اعتقاد ندارند و لطمه سنگینی به کشور وارد می کنند، به روی کار نیایند.
روحانی با بیان اینکه در کنگره آمریکا بیان می شود که باید ریشه ملت ایران سوزانده شود لذا تصمیمات مختلفی برای تحریم مردم مصوب می کنند، خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که اقدامات کنگره همیشه برای زمینه چینی توطئه های آینده آمریکا علیه مردم است لذا نباید به آنها اجازه عملی کردن تصمیمات را بدهیم.

انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *