عضو شورای عالی استانها:

بخش های صنعتی پردیس فاصله زیادی با مرز استاندارد دارد

عضو شورای عالی استانها گفت: بخش های صنعتی شهرستان بخاطر عدم برخورداری از زیر ساخت های لازم فاصله زیادی با مرز استاندارد صنایع دارند .

محمد قانبیلی عضو شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت صنایع شهرستان پردیس گفت: متاسفانه صنایع در بخش های صنعتی شهرستان پردیس در وضعیت مناسب و مطلوبی به سر نمی برند و از سوی دیگر زیر ساخت ها به شکل استاندارد برای صاحبان کارخانجات و صنایع فراهم نیست .
عضو شورای عالی استانها با تاکید براینکه صنایع در شهرستان پردیس ساختار پراکنده و بی نظمی دارند، تصریح کرد: متاسفانه بخش های صنعتی پردیس در گذشته قبل از برخورداری این منطقه از مدیریت مستقل مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفت و به همین دلیل زیرساخت ها در این مناطق فرسوده است .
قانبیلی با تاکید براینکه شهرک صنعتی تعریف خاص و مشخص شده ای دارد، اضافه کرد: متاسفانه ساختار مناطق صنعتی در شهرستان پردیس متناسب با استانداردهای تعریف شده برای صنایع شکل نگرفته اند و بخش های صنعتی شهرستان بخاطر عدم برخورداری از زیر ساخت های لازم فاصله زیادی با مرز استاندارد صنایع دارند .
عضو شورای عالی استانها با اشاره به این موضوع که استاندارد سازی صنایع پردیس یک مهم تلقی می شود، ابراز داشت: وزارت صنعت و معدن و تجارت باید نگاه خاص و ویژه ای به بازسازی و نوسازی صنایع در شهرستان با تقویت زیر ساخت های آنها داشته باشد .
قانبیلی در خاتمه اظهار داشت: صنعت از زیر شاخه های مهم توسعه تلقی می شود و نباید صنایع و بخش ها و شهرک های صنعتی در استان تهران مورد کم توجهی مسئولان زیربط قرار بگیرد .
وی در اسفند ماه سال گذشته در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت صنایع و کارخانجات در شهرستان پردیس گفت: صنایع در این منطقه از شرق استان تهران از شکل و شمایل استانداردی برخوردار نمی باشند.

عضو شورای عالی استانها تصریح کرد: زیر ساخت ها در مناطق صنعتی شهرستان پردیس فرسوده و سرشار از ضعف و کم و کاستی های زیر بنایی است و بیشتر کارخانجات از این خلاء رنج می برند و موانع زیادی در مسیر فعالیت آنها ایجاد شده است.

قانبیلی با تاکید بر اینکه بارها آلایندگی صنایع در شهرستان پردیس رسانه ای شده است، اضافه کرد: مسئولان در کنار اداره محیط زیست و صنعت و معدن و تجارت در شهرستان پردیس باید چاره ای برای رفع این بحران اتخاذ کنند.

عضو شورای عالی استانها اظهار داشت: وزارت صنعت و معدن و تجارت تدابیر و برنامه های ارزنده و سازنده ای را برای مناطق و کارخانجات صنعتی برخورد از قالب لکه های صنعتی تدارک دیده اند ولی مناطق صنعتی پردیس از این خدمات محروم می باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *