فرماندار پردیس:

با کارشکنی مانع افتتاح بیمارستان الغدیر شدند/ارایه لیست ۵۰ نفره برای استخدام در بیمارستان

فرماندار پردیس گفت: عده ای با کارشکنی مانع افتتاح بیمارستان الغدیر بومهن شدند و بدون توجه به تخصص و توانایی لیست ۵۰ نفره برای استخدام در آن ارایه دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران در رابطه با بیمارستان الغدیر و علت عدم افتتاح آن تا کنون اظهار داشت: عده ای در ابتدای حضور بنده به فرمانداری مراجعه کرد و عنوان داشتند که سازنده بیمارستان فردی زمین خوار بوده و به دنبال هتل سازی است، خدا ذلیل کند مسوولی را که برای منافع خودش حاضر به ضرر مردم باشد.

وی ادامه داد: هدف ما افتتاح این بیمارستان بود تا بتوانیم آن را در معرض خدمت به مردم قرار دهیم، آرزوی سازنده آن نیز افتتاح این مجموعه قبل از فوتش بود، عده ای نیز این سخنان ما را بهانه ای برای سود جویی تلقی کردند.

حیدری مشکل فعلی را تجاری شدن بخشهایی از ساختمان این بیمارستان دانست و افزود: زمانی که مردم کلمه تجاری را می شنوند گمان می کنند که اینجا مغازه پارچه فروشی باز شده در صورتیکه واحدهای تجاری به داروخانه، گلفروشی، بوفه و مهد کودک پرسنل بیمارستان اختصاص دارد.

فرماندار شهرستان پردیس متذکر شد: مردم ما طبق فرهنگ و سنت خود برای عیادت از بیماران وسایلی تهیه می کنند که این اقلام در داخل بیمارستان پیش بینی شده است.

وی گفت: مجوز اولیه ای برای ساخت مرکز درمانی از سوی وزارت بهداشت تایید می شود، پس از انجام عملیات احداث بنا وضعیت موجود مجدداً به این وزارت خانه ارسال می گردد، در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشد مجوز فعالیت از سوی مراکز ذی ربط صادر نخواهد شد. اما شایعاتی را مبنی بر سودجویی و غارتگری سازنده این مکان مطرح کردند.

عالی ترین مقام دولتی شهرستان پردیس بیان کرد: تعرفه های بخش بیمارستانی به سه دسته خصوصی، دولتی و خیریه تقسیم بندی می شود، که از سوی مقامات ذی صلاح در وزارت بهداشت تعیین و ابلاغ شده و کسی دخل و تصرفی در آن ندارد.

حیدری تصریح کرد: به سرمایه گذار می گفتند “اگر راست می گویی تعرفه خود را ۵۰ درصد تغییر بده”.

فرماندار پردیس تاکید کرد: با تمام کارشکنی ها مانع افتتاح بیمارستان شدند و بنده را هم مورد اتهام قرار دادند.

وی خاطر نشان کرد: بهانه دیگر این بود که می بایست تمام کارکنان بیمارستان از بومیان منطقه باشند و یک لیست ۵۰ نفری برای استخدام فارغ از تخصص و توانایی برای استخدام ارایه شد.

عالی ترین مقام دولتی شهرستان پردیس بیان کرد: به سرمایه گذار بیمارستان خیریه الغدیر در بومهن گفتند “اگر به دنبال منافع خودت نبودی در جاده قم سرمایه گذاری می کردی” در صورتی که اگر با مبلغ ۵۰ تا ۶۰ میلیاردی هزینه شده بابت ساخت این بیمارستان مغازه های کنار خیابان اصلی بومهن خریداری و فروخته می شد سودی چند برابر داشت.

حیدری اظهار داشت: یک فرد عادی این موضوع را درک می کند اما فردی که بعنوان نخبه شهر انتخاب شده متوجه این موضوع نیست و اجازه افتتاح بیمارستان را نمی دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *