عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

با استقرار دولت در تهران، زیرساخت ها در شهرستانهای استان فرسوده اند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه دولت در پایتخت استقرار دارد، متاسفانه شهرستانهای پایتخت از ساختاری محروم برخوردار می باشند و باید محرومیت زدایی در استان تهران اتفاق بیفتد.

ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت زیرساخت ها در شهرستانهای استان تهران گفت: با توجه به اینکه دولت در پایتخت استقرار دارد، متاسفانه شهرستانهای پایتخت از ساختاری محروم برخوردار می باشند و باید محرومیت زدایی در استان تهران اتفاق بیفتد، آن هم در حوزه های زیرساختی که مردم در آنها با کمبودهای زیادی دست و پنجه نرم می کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: نباید با وجود استقرار دولت در استان تهران، شهرستانهای پایتخت از نبود زیرساخت های لازم در حوزه بهداشت و درمان تا حوزه آموزشی و پرورشی رنج ببرد و مردم با کمبود دست و پنجه نرم کنند.
نکو با اشاره به اینکه زیرساخت ها در برخی از شهرستانها متناسب با بارگذاری جمعیت رشد نداشته است، اضافه کرد: از جمله شهرستانهایی که تراکم جمعیت در آنها نرم جهانی دارد، بهارستان است که متاسفانه زیر ساخت ها در این منطقه، متناسب با افزایش جمعیت رشدی نداشته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که راههای ریلی در حوزه زیرساخت های شهرستانهای استان تهران توسعه خوبی نداشته است و مردم با مشکلات و کمبود های زیادی مواجه هستند، اذعان داشت: حمل و نقال از جمله زیرساخت های آسیب پذیر و فرسوده در استان تهران است.
نکو در خاتمه اظهار داشت: تعداد شهرستانهای استان تهران که در حوزه حمل و نقل کمبود دارند زیاد است و مسئولان باید در این رابطه فکری کرده و تدابیر خاص بیندیشند، رئیس جمهور در سفر استانی به تهران اعتبارات خوبی را برای تقویت زیر ساخت ها در این حوزه های زیر بنایی مصوب کرد و افتتاحیه هایی هم وزرای دولت تدبیر و امید در حوزه های اختصاصی خود داشتند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *