نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

باید با هجمه به سمت شورای نگهبان برخورد شود/ نباید بخاطر منافع شخصی مردم را برای حضور در انتخابات دلسرد کنیم

نایب ریس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید بخاطر یک سری منافع شخصی مردم را نسبت به حضور در انتخابات دل سرد کنیم و نباید با این رفتارها در زمین دشمن بازی کنیم.

منصور حقیقت پور نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد واکنش اصلاح طلبان به شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان در بدنه انقلاب اسلامی از جایگاهی خاص برخوردار است و رسالت نظارتی و بررسی صلاحیت کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه طبق قوانین موجود در نظام جمهوری اسلامی نهاد هایی در روند بررسی صلاحیت کاندیداها وجود دارند که شورای نگهبان با استعلام در مورد کاندیداها رای نهایی خود را صادر می کند اظهار داشت: بنده در فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی هم عضو می باشم و تعداد زیادی از اعضای این فراکسیون که اصولگرا هستند، هم از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نشده اند و تنها اصلاح طلبان نیستند که رای عدم صلاحیت را از شورای نگهبان دریافت کرده اند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اصولگرایان هم از شورای نگهبان تایید صلاحیت نگرفته اند، اما باید به رای شورای نگهبان که منطبق بر مر قانون است احترام گذاشت و به آن تمکین کرد، اضافه کرد: رای شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها و رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حق الناس است.
وی ابراز داشت: در شورای نگهبان فقها در کنار هم جمع شده اند و در مورد افراد نظر می دهند و این موضوع از ساختار قانونی برخوردار است.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع که افرادی که با برچسب اصلاح طلب حالا که رد صلاحیت شده اند و این هجوم را به سمت شورای نگهبان آورده اند باید بدانند رفتارآنها نسبت به رای شورای نگهبان هزینه انتخابات را بالامی برد و حضور حد اکثری مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، تصریح کرد: نباید بخاطر یک سری منافع شخصی مردم را نسبت به حضور در انتخابات دل سرد کنیم و نباید با این رفتارها در زمین دشمن بازی کنیم.
حقیقت پور در خاتمه با تاکید براینکه مسیری در خانه ملت برای برخورد با اینگونه رفتار ها و توهین به نهاد های قانونی وجود دارد، اظهار داشت: قانونی با نام جرم سیاسی در مجلس شورای اسلامی تدوین شده است، این هجمه ها و توهین به سورای نگهبان هم در قالب جرم سیاسی است و با آن باید برخورد شود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *