رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بهارستان:

باید با برنامه ریزی از غرب گرایی دانش آموزان جلوگیری کرد

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بهارستان گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور و آشنا کردن نوجوانان و جوانان با رشادت ها و دلاوری های شهدا عامل اصلی ایجاد ترس در دل دشمنان این انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از تهران نیوز، بنا رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو بهارستان در رابطه با برگزاری اردو های راهیان نور برای دانش آموزان بهارستانی گفت: این اردوها به صورت مشترک و متشکل از دانش آموزان ناحیه یک و ناحیه دو بهارستان به منظور افزایش شناخت نوجوانان بهارستانی نسبت به حوادث و اتفاقات جنگ تحمیلی می باشد.

وی ضمن اشاره به تفاوت این گونه اردو ها با سایر مسافرت هایی که در طول سال می رویم بیان داشت: حضور دانش آموزان و نوجوانان این مرز و بوم در مناطق جنگی و مزار های شهدا عامل ایجاد ترس در بین دشمنان انقلاب هست، چرا که این سفر ها سبب افزایش روحیه انقلابی، شهادت طلبی و همچنین آگاهی نسبت به جبهه حق و باطل می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو بهارستان در ادامه با بیان سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.» تشریح کرد: شرکت کنندگان در این اردو ها باید سعی کنند تا با شناخت هر چه بهتر شهدا و انتقال آن به اطرافیان و نسل های بعد، مانع فراموش شدن رشادت ها و دلاوری های آن ها بشوند.

وی ضمن توجه به موضوع تغییر روحیه برخی جوانان و نوجوانان اظهار داشت: امروز با برنامه ریزی ها و نقشه هایی که دشمنان اسلام برای جوانان کشیده اند، برخی از آن ها را از انقلاب و اسلام دور کرده اند که این همان فرهنگ غربی و تهاجم فرهنگی می باشد، که باید با آگاه و آشنا کردن جوانان و نوجوانان با آرمان های انقلاب، زندگی شهدا و دوران دفاع مقدس با آن ها مقابله کرد.

بنا در پایان با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد در این اردوها افزود: در اردوهای راهیان نور برای دانش آموزان برنامه های متعددی نیز برای درک بهتر اتفاقات دوران دفاع مقدس برگزار می شود، همچنین کتاب هایی نیز کتاب دا (خاطرات سیده زهرا حسینی) در ارتباط با جنگ تحمیلی به آن ها اهدا می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *