در صورت تامین مکان مورد نیاز:

بالگرد امدادی دایم در پردیس مستقر می شود / شعبه هلال احمر شهرستان پردیس افتتاح می شود

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران از استقرار دایم یک دستگاه بالگرد در صورت تامین مکان مورد انتظار از سوی مسوولین شهرستانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، مرتضی مرادپور معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران در حاشیه جلسه هماهنگی اجرای طرح امداد زمستانه هلال احمر شرق استان تهران که در فرمانداری شهرستان پردیس و با حضور روسای شعب هلال احمر شرق استان تهران، فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران و فرماندار شهرستان پردیس برگزار شد، به خبرنگاران گفت: جمعیت هلال احمر طرح امداد و نجات زمستانه خود را همگام با دیگر دستگاههای امدادی از نمیه آذر ماه آغاز کرده است.

مرادی پور تاکید کرد: در نظر داریم با وجود پایگاه های ثابت در محورهای برف گیر ظرفیت های امدادی خود را به دو یا سه برابر برسانیم.

وی اضافه کرد: این طرح در اواسط اسفند ماه به طرح نوروزی متصل خواهد و این اتصال به گونه ای آمادگی جمعیت برای خدمات رسانی به مسافران زمستانی جاده های کشور و مسافران نوروزی است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران تصریح کرد: نیاز به برگزاری نشستی با سه شعبه در شهرستانهای شرق استان تهران که در مسیر محورهای کوهستانی قرار دارند برای رفع مشکلات احتمالی در راستای امداد رسانی احساس می شد.

مرادی پور ادامه داد: شهرستان پردیس تا کنون فاقد شعبه هلال احمر مستقل بوده و با تعاملات انجام شده با فرماندار و شهردار پردیس مقرر شد، شعبه ای مستقل در این شهرستان راه اندازی شود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران از آغاز فعالیت شعبه موقت شهرستان پردیس در آینده نزدیک سخن گفته و خاطر نشان کرد: فضای این شعبه موقت بوده و پس از استقرار نیروها به سمت احداث فضایی دایم حرکت می کنیم.

وی اضافه کرد: بعد از تاسیس این شعبه می توان از ظرفیت جوانان و داوطلبان شهرستان استفاده کرده و پس از آموزش آنان در سوانح و حوادث از حمایت های آنها بهره مند شویم.

مرادی پور از فعالیت هزار و سیصد نفر نجاتگر تخصصی که بصورت حرفه ای در زمینه های جستجو نجات شهری، حوادث جاده ای و برون شهری، کولاک و سیل آموزش دیده اند سخن گفت و افزود: دستگاه های امدادی مورد نیاز این تعداد نجاتگر از قبیل بالگرد، آمبولانس، خودروهای امدادی و … آماده پاسخگویی ۲۴ ساعته به حوادث هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران گفت: استقرار دایم بالگرد نیازمند تامین ایمنی و ایجاد محوطه استاندارد دارای آشیانه است که در صورت تامین چنین مکانی آمادگی استقرار دایم یک دستگاه بالگرد در منطقه وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *