در گفتگو اختصاصی با فرماندار مطرح شد

ایجاد غرفه های تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان ویژه کارآفرینان شهرستان پردیس

پردیس خبر_ پور ابراهیم گفت: شهرستان پردیس دارای ظرفیت های بیشمار اشتغال و تولید است که باید با برنامه ریزی دقیق و رویکرد جهادی این ظرفیت ها افزایش پیدا کند.

🔹 ظفر پورابراهیم فرماندار شهرستان پردیس در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ما با اشاره به روز کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی کارآفرینی را نوعی عبادت و ارزش آفرینی می‌دانند و معتقدند کشور ما بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد تادر فضای پیشرفت، آبادانی و افتخار گام های موثری بردارد.

🔹 وی ادامه داد: اهمیت کار و کارآفرینی از دیدگاه اسلام علاوه بر جنبه مهم ثروت آفرینی، نوعی زمینه سازی برای به کارگیری گنجینه استعدادهای انسانی است.

🔹 پورابراهیم یادآور شد: شهرستان پردیس دارای ظرفیت های بیشمار اشتغال و تولید است که باید با برنامه ریزی دقیق و رویکرد جهادی این ظرفیت ها افزایش پیدا کند؛ در این راستا از سوی فرمانداری شهرستان پردیس هم اقداماتی صورت گرفته است.

🔹 وی با اشاره به آمار پرداخت تسهیلات به کار آفرینان در پردیس اظهارداشت: تعداد بانوان کارآفرینی که از اتاق اصناف مجوز دریافت کرده اند ۱۱۹۰ نفر است که در سال جاری با معرفی فرمانداری شهرستان پردیس به ۴۸ نفر از آنها وام ۳۰ میلیون ریالی از محل صندوق کارآفرینی پرداخت شده است که واقعا در قبال اراده و تلاش این عزیزان مبلغ ناچیزی است.

🔹 پور ابراهیم خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون ۳۵ مورد وام ۵۰۰میلیون ریالی، ۱۸ مورد وام ۲۰۰ میلیون ریالی، ۱۰ مورد وام ۱۰۰ میلیون ریالی، ۱۱ مورد وام ۳۰ میلیون ریالی و ۹ مورد وام کارآفرینی روستایی پرداخت شده است.

🔹 فرماندار شهرستان پردیس در ادامه همچنین به مشکلات کارآفرینان شهرستان پردیس اشاره کرد و گفت: نداشتن مکان دائمی برای عرضه و فروش محصولات کارآفرینی، وجود مشکلات بانکی در دریافت تسهیلات مانند نداشتن ضامن و چک، موانع موجود برای دریافت مجوز و… از مشکلاتی است که باید با تشکیل کار گروه های مردمی و تشویق خیرین و نیکوکاران و همچنین اقدامات مقتضی توسط دستگاه های ذیربط نسبت به مرتفع کردن آنها اقدام کرد.

🔹 همچنین وی یادآور شد: وجود بازارچه دائمی و مناسب برای فروش محصولات برای کارآفرینان شهرستان بسیار ضروری است که در تلاش هستیم در این زمینه در سال آینده اقدامات موثری انجام شود.

🔹 ایشان با توجه به نزدیک بودن سال جدید و همچنین پیش رو بودن ماه رمضان گفت: برای ایجاد غرفه های تنظیم بازار و عرضه مایحتاج ضروری شهروندان از جمله گوشت، مرغ، روغن، شکر، خرما، برنج، میوه و… در چندین نقطه در سطح شهرستان پردیس تمهیداتی پیش بینی شده که متعاقبا به اطلاع عموم رسانده می شود.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر :

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه