معاون وزیر راه و شهرسازی:

اگر قرار بود مسکن مهر بسازیم پیشرفت ۹۰ درصدی داشتیم/ارزش افزوده مسکن مهر بالاترین ارزش افزوده در کشور است

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت شهر بجای مسکن مهر توسط شرکت عمران گفت: اگر قرار بود مسکن مهر بسازیم پیشرفت ۹۰ درصدی داشتیم.

محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع مسئولان شهرستان پردیس اظهار داشت: ساخت شهر قزوین با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری حدود ۷ هزار سال زمان برد و حالا می خواهیم حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر را در پردیس به متقاضیان تحویل داده و جمعیت ۴۰۰ هزار نفری را در آن مستقر کنیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور افزود: ما در شهرهایی مانند پردیس، مسکن مهر نمی‌سازیم بلکه شهرسازی می‌کنیم؛ این کار را باید با در نظر گرفتن تمام مسائل زیربنایی و روبنایی یک شهر که از حقوق شهروندی است؛ انجام داد.
نریمان توضیح داد: مگر می‌شود در پردیس خانه بسازیم؛ ولی آنها مدرسه، فضای درمانی، ارتباطات اجتماعی، حمل و نقل، هیئت، مسجد، فاضلاب و… نداشته باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر قرار بود فقط مسکن مهر بسازیم، پیشرفت فیزیکی که مدیرعامل عمران پردیس عنوان کرده است، به بالای ۸۰ تا ۹۰ درصد در ساخت مسکن می‌رسید و قوطی کبریت‌هایی که درست کرده اند، به سرعت تمام می‌شد.
وی از ارائه خدمات زیر بنایی و روبنایی بصورت همزمان سخن گفته و در خصوص تفاهم نامه امضا شده با بانک مسکن توضیح داد: قرار شد فقط برای خدمات زیربنایی شهر پردیس از طریق خدمات نوین بانکی، هزار میلیارد تومان تخصیص داده شود و طی این چند روز اولین قراردادها امضا خواهد شد.
نریمان افزود: با امضای این تفاهم‌نامه، یک خط اعتباری جدید در کنار مشکلات موجود در مجلس و کشور و عدم امکان تخصیص اعتبار مستقیم از سوی دولت وجود دارد، ایجاد می‌شود و نوعی از اقتصاد مقاومتی را رونمایی می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری اگر تحویل واحدهای مسکونی مهر باعث شود که ما نتوانیم روش‌های مستقیم تأمین اعتبار را در همین قانون بودجه عملیاتی کنیم، باید روش‌های مقاومتی را پیگیری کرد و این رویکرد اقتصاد مقاومتی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه خدمات زیربنایی و روبنایی را از حقوق شهروندی می دانیماذعان داشت: “اگر دولت نمی‌تواند حتی ۱۰ درصد این عدد را در پردیس اختصاص دهد، ما ۱۰ برابر آن را از طریق خدمات نوین بانکی و مدیریت دارایی‌ها ارائه دادیم.”
نریمان خاطر نشان کرد: طبیعی است که شهر پردیس دیرتر از دیگر شهر ها به بهره برداری برسد زیرا شهرسازی پردیس جزء پروژه‌هایی بود که دیرتر از باقی شهرهای جدید آغاز به کار کرد.
وی با اشاره به اینکه تلاش گسترده ای برای مثبت بودن واگذاری ها صورت میگیرد تا آثار آن مشهود باشد، توضیح داد: علی‌رغم مشکلاتی که وجود دارد، ارزش افزوده مسکن مهر در پردیس بالاترین ارزش افزوده در کشور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید این ارزش را واقعی کنیم و اگر هزار میلیارد تومان در پردیس هزینه شود، این امر میسر می‌شود.
نریمان خاطر نشان کرد: چرا در کوه‌ها که ارزش هر هکتار زمین ۲ میلیون تومان بود الان در برخی نقاط پردیس زمین به متری ۱۵ میلیون تومان رسیده است و امروز باید دنبال این بود.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *