رییس شورای استان تهران:

اولین همایش توسعه پایدار استان تهران برگزار می شود/ فاضلاب یکی از مشکلات استان تهران است

رییس شورای اسلامی استان تهران گفت: اولین همایش توسعه پایدار استان تهران در دهم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، الهام فخاری رییس شورای اسلامی استان تهران در نشست خبری ظهر امروز اظهار داشت:جایگاه شوراها هنوز جایگاه مناسب و شایسته ای نیست.
وی ادامه داد: اگر بنا بر این است که مشکلات کشور بصورت زیر بنایی حل شوند، این موضوع می تواند از طریق شوراها و از بدنه مردم انجام شود.
فخاری تصریح کرد: شورای استان تصمیم دارد ضمن تلاش برای حفظ و ارتقای جایگاه شورا سعی شود به اعتبار و نقش آفرینی شوراها بیش از گذشته توجه شود.
رییس شورای اسلامی استان تهران ضمن معرفی نمایندگان این شورا در شورای عالی استانها، تلاش برای ارتباط بیشتر و موثرتر با اصحاب رسانه را از برنامه های در دست اجرا خواند.
وی تشکیل کمیسیونهای تخصصی را از دستاوردهای شورای پنجم دانسته و اظهار داشت: تا به امروز در فرایند تشکیل و تثبیت، شوراها بیشتر مشغول ارتباط گیری با شورای عالی و رفع مشکلات شهرستانها بودند اما در این دوره ۵ کمیسیون تخصصی تشکیل شده و فعال هستند.
فخاری بیان کرد: پیگیری و ارزیابی کارکردهای نهادها و مدیران کل استانی از فعالیتهای این دوره بوده که در این راستا جلسه ای با حضور مدیر بحران استان تهران تشکیل شده است.
رییس شورای استان تهران خاطر نشان کرد: نشستهای کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شده است.
فخاری توضیح داد: روستاهای استان تهران در حال تغییر شکل هستند و مدارس آنها به دلیل کمبود دانش آموز تعطیل می شود.
وی بیان کرد: جلسه ای نیز با حضور استاندار تهران برگزار شده و علاوه بر ارائه گزارشی از عملکرد شورای پنجم، کمبودها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رییس شورای استان تهران نبود سیستم فاضلاب در استان تهران را مشکلی بزرگ دانسته و افزود: فقدان پلاک در برخی از ساختمانها، حق آب روستاها و کشاورزی، ترافیک مبادی ورودی و خروجی شهرها، پیگیری ساماندهی بافت های فرسوده و … از مباحثی بود که در حضور استاندار تهران مطرح شد.
فخاری گفت: اولین همایش توسعه پایدار استان تهران در دهم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.
وی افزود: در این همایش دکتر عارف بعنوان رییس مجمع نمایندگان تهران و آقای الویری نماینده شورای استان تهران و رییس شورای عالی استانها بعنوان سخنران در این همایش حضور دارند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *