اولین نمایشگاه کتاب تهران در پردیس برگزار می شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس از برپایی نخستین نمایشگاه بزرگ کتاب استان تهران در شهرستان پردیس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، حجت الاسلام و المسلمین مجید عبدالهی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس در نشست خبری که امروز به منظور اطلاع رسانی نمایشگاه بزرگ کتاب در شهرستان پردیس برگزار شده بود به خبرنگاران گفت: انتظار ما این است که با توسعه اطلاع رسانی از حوزه های خبری و آگاهی بخشی به مردم از سوی رسانه ها، شاهد استقبال خوب و ویژه ای از این نمایشگاه بوده و شاهد حضور کلیه شهروندان شهرستان پردیس در مجموعه نمایشگاه باشیم.

وی ادامه داد: این نمایشگاه بعنوان اولین نمایشگاه بزرگ کتاب استان تهران در شهرستان پردیس با حضور ۴۵ ناشر از استانهای تهران و قم برپا می شود.

عبدالهی در رابطه با موضوع کتب ارائه شده توضیح داد: در نظر داریم کلیه موضوعات موجود در این نمایشگاه حاضر باشند و در کل تاکید بر این است که بیشتر عناوین موجود کتابهای تازه منتشر شده باشند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس اظهار داشت: هدف از برپایی این نمایشگاه ارتقا سطح دانش و انس بیشتر شهروندان با کتاب، مطالعه و افزایش ساعت مطالعه شهروندان است.

وی با بیان اینکه در آموزه های دینی بر داشتن دانش و علم تاکید شده است، تصریح کرد: تفاوت قائل شدن قرآن بین اشخاص آگاه و ناآگاه مشخصه ای دارد و آن این است که جامعه آگاه پیشرفت فرهنگی زیباتری خواهد داشت، انس با کتاب و ارتباط با آن آگاهی جامعه را در پی خواهد داشت و مطمئناً با افزایش زمان مطالعه سطح آگاهی افراد جامعه بیشتر خواهد شد.

عبدالهی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مطالعه ادامه داد: این تاکید برای این است که جامعه اهل کتاب و کتابخوان از معضلات اجتماعی و بابسامانی ها دور تر خواهد بود و ناملایمات رفتاری در جامعه اهل کتاب و مطالعه کمتر دیده می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس زمان برگزاری نمایشگاه را از ۱۵ تا ۲۲ دی ماه عنوان کرده و از برپایی تعدادی غرفه جانبی در کنار نمایشگاه سخن گفت.

وی با بیان اینکه سه کتاب در این نمایشگاه رونمایی می شوند “ایران می خواند” را شعار نمایشگاه دانست.

عبدالهی از تامین ۸ دستگاه مینی بوس برای جابجایی مشتاقان از اماکنی مانند مساجد، پایگاههای بسیج و مدارس به نمایشگاه کتاب خبر داد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس تاکید کرد: ۶۵ میلیون تومان بن با تخفیف ۲۰ درصد توسط بانک عامل مستقر در نمایشگاه بین تمام حضار توزیع می شود که هر نفر می تواند روزانه سیصد هزار تومان بن خریداری کند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این بیش از ده درصد تخفیف نیز از سوی ناشران برای خریداران در نظر گرفته شده است.

عبدالهی ضمن تشکر از ادارات شهرستانی که در برگزاری این نمایشگاه همت گماردند، گفت: این امر یک فعالیت شهرستانی است که با همت تمامی ادارات سطح شهرستان اجرایی می شود اما اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان متولی اصلی برنامه فعالیت می کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *