امام جمعه پردیس:

اهمیت نهم دی مانند بیست و دوم بهمن است

امام جمعه پردیس اهمیت شرکت در مراسم نهم دی ماه را مانند گرامی داشت روز بیست و دوم بهمن و دهه فجر دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسین توسلی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان پردیس که با حضور مردم مومن و خداجوی شهرستان برگزار شد، بعد از توصیه وخود و همگان به تقوای الهی اظهار داشت: مبحث ۹ دی بعنوان روز بصیرت، آگاهی مردم، میثاق مردم با ولایت، دفع فتنه و مسایلی از این دست مطرح است.

وی ادامه داد: هفت سال از آن حادثه می گذرد و هر سال ابعاد جدیدی از فتنه فتنه گران واضح تر و روشن تر شده و ابعاد اهمیت نقش حضور چندین ده میلیونی مردم در تهران و سراسر کشور در جهت خنثی سازی آن فتنه بیشتر روشن می شود.

امام جمعه شهرستان پردیس با بیان اینکه این موارد از سوی رسانه ها منعکس شده اند، اضافه کرد: در چندین شهر و مرکز استان در سطح کشور راه پیمایی سال گرد ۹ دی بصورت خودجوش توسط مردم صورت گرفت.

توسلی بیان کرد: در اکثر موارد در بسیاری از مناطق مانند تهران تظاهرات بصورت تجمع و سخنرانی در یک محل بوده است اما خود مردم این امر را به یک راهپیمایی تبدیل کرده اند.

وی در رابطه با اهمیت این روز گفت: آن چیزی که نظر مقام معظم رهبری است و در یکی از بیاناتشان فرمودند این بود که ۹ دی و بیست و دوم بهمن اثرات خودشان را برجای گذاشت.

امام جمعه شهرستان پردیس توضیح داد: این سخن یعنی ایشان در حال مقایسه است و می گوید: امت چگونه دهه فجر و بیست و دوم بهمن در انسجام، وحدت داخلی و خنثی سازی فتنه فتنه گران و دشمنان خارجی تاثیر گذار است، یک بار دیگر بیست و دوم بهمن در نه دی تکرار می شود.

توسلی اضافه کرد: بنده پیش از این هم عرض کرده ام که سالهای آینده و سالهای بعد در صورت حضور و یا عدم حضور ما برگزاری مراسم ۹ دی ش از سوی شما تبلور یک بیست و دوم بهمن بصورت خودجش باشد، زیرا مردم هیچ احتیاجی ندارند که من یا امثال من بگوییم بیایید یا نیایید صاحب انقلاب خود مردم هستند.

وی خاطر نشان کرد: تمام مراسم و مناسبتها در جهت حفظ وحدت است، ما انشقاق و دو دستگی و از هم جدا شدن را نمی پسندیم و این برخلاف نظر مقام معظم رهبری است.

امام جمعه شهرستان پردیس در ادمه بصورت کامل به بازخوانی وقایع انتخابات و فتنه در سال ۱۳۸۸ پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *