انتقاد شدید مسعود بارزانی از کردهای ترکیه/ پ.ک.ک مقصر حملات ارتش ترکیه است

رئیس اقلیم کردستان عراق با انتقاد شدید از پ‌.ک‌.ک گفت: دولت ترکیه تصمیمات مثبتی اتخاذ کرد و رویکرد مثبتی برای حل مسالمت‌آمیز در پیش گرفت اما برخی از اعضای پ‌.ک‌.ک از این فرصت‌ها استفاده نکردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس اقلیم کردستان عراق ضمن انتقاد شدید از پ‌ک‌ک، این گروه را به خاطر عدم استفاده از فرصتها، مقصر حملات اخیر ارتش ترکیه به مواضع پ‌ک‌ک خواند.

در حالی که حملات ارتش ترکیه از چند روز قبل به مواضع پ‌ک‌ک ادامه دارد، رئیس اقلیم کردستان عراق این گروه را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش روزنامه «دیلی صباح»، ، مسعود بارزانی گفت: «دولت ترکیه اقدامات مثبتی اتخاذ کرد و رویکرد مثبتی برای حل مسالمت‌آمیز در پیش گرفت اما ما شاهد بوده‌ایم برخی طرفها(در گروه پ‌ک‌ک) از این موضوع مغرور شده و از فرصتها استفاده نکردند».

رئیس اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه اختلافات و مسائل را نمی‌توان با اقدامات تحریک‌آمیز، شعار،‌جنگ و خشونت حل کرد، بر لزوم حل اختلافات از راه مذاکره و گفتگو تاکید کرد
بارزانی با اشاره به نقض شدن آتش‌بس پ‌ک‌ک و ترکیه افزود: «صلح یک فرایند طولانی مدت است و زمان طولانی برای آن نیاز است. اکنون شاهد جنگهای زیادی در منطقه هستیم و نیازی به جنگهای جدید وجود ندارد».

این اظهارات در حالی مطرح شده که اخیرا نخست‌وزیر ترکیه در تماس تلفنی با رئیس اقلیم کردستان عراق با وی درباره حملات آنکارا به پ‌‌ک‌ک با وی گفتگو داشت.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *