وزیر بهداشت:

انتشار شایعات حوادث پزشکی باعث بی‌اعتمادی مردم به نظام درمانی می‌شود

امروزه فضای مجازی و راه های ارتباطی و گاهی اوقات ایجاد شایعه باعث می شود جو ملتهبی ایجاد شود که ثمره اضطرابی است که بیشتر مردم به آن دچار می شود و مردم را نسبت به سیستم درمانی بی اعتماد می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی در گفتگو با صدای سلامت پیرامون خطاهای رایج پزشکی در کشور گفت: اینکه ما بگوئیم اصلاً خطا پیش نمی آید نادرست است و می بینیم که در استان اصفهان هر روزه تعداد زیادی حکم قضایی صادر می شود و هر کسی ممکن است مرتکب خطا بشود و مهم مسئولیت پذیری سیستم نسبت به خطاهاست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: هیچ کسی در هیچ جای دنیا نمی تواند تضمین کند که خطای پزشکی اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: مطمئناً در گذشته خطاهای پزشکی اگر بیشتر نبوده کمتر هم نبوده ولی امروزه فضای مجازی و راه های ارتباطی و گاهی اوقات ایجاد شایعه باعث می شود جو ملتهبی ایجاد شود که ثمره آن هم نه تنها کمک به مردم نیست بلکه اضطرابی است که بیشتر مردم به آن دچار می شود و مردم را نسبت به سیستم درمانی بی اعتماد می کنند.

قاضی زاده هاشمی ضمن درخواست اینکه باید نگاه واقعی به اطراف داشته باشیم تأکید کرد: نه طوری باشد که مشکلات مردم را نبینیم و نه اینطور باشد که از جهاتی سیاه نمایی و بزرگنمایی داشته باشیم و باید به قضد پیشگیری از اتفاقات برخورد صورت گیرد.

این مقام مسئول دولتی در پایان خاطرنشان کرد: این بحث هایی که می شود باید مبنی بر آمار باشد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *