عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

انتخابات مجلس با معرفی افراد اصلح ختم می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت : انتخابات مجلس شورای اسلامی با معرفی افراد اصلح به مجلس شورای اسلامی ختم شود، مردم ایران در ترسیم سرنوشت خود بسیار حساس هستند و با دقت نمایندگان خود در خانه ملت را انتخاب می کنند .

حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در آستانه ثبت نام نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ورود به عرصه انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دور دهم که زمان ثبت نام کاندیداها را پیش رو داریم، منتظر هستم که نام کاندیداها را رصد کرده و ببینم که چه کسانی خود را کاندیدای انتخابات نمایندگی خانه ملت کرده اند .
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی با معرفی افراد اصلح به مجلس شورای اسلامی ختم شود، مردم ایران در ترسیم سرنوشت خود بسیار حساس هستند و با دقت نمایندگان خود در خانه ملت را انتخاب می کنند .
گروسی با تاکید براینکه احیاء اخلاق در جریان رقابت برای ورود به مجلس شورای اسلامی یک اصل و یک الزام تلقی می شود، در تشریح جریان بررسی مصوبه مالی مسئولان و شفاف سازی در خانه ملت، اضافه کرد: این الزام یک ضرورت است تا فضای انتخابات در حوزه مالی از سلامت کافی برخوردار باشد .
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که اخلاق تنها نباید در حوزه ورزش مطرح باشد، بلکه در ابعاد مختلف به خصوص انتخابات خانه ملت هم از یک ضرورت برخوردار می باشد، ابراز داشت: اخلاق انتخاباتی باید رعایت شود و تنها نباید برای ورود به مجلس شورای اسلامی بی اخلاقی نشان داد .
گروسی در خاتمه اظهار داشت: نباید در عرصه رقابت انتخاباتی در خانه ملت هزینه ها را به جامعه تحمیل کرد، بلکه باید نکاتی در بحث انتخابات و در جریان تبلیغات بیان شود که در زمان اجرا دروغ تلقی نشود و نتوان خواسته های مردم را به جا آورد .
پایگاه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مطلبی آورده است: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باید تعداد نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به ۳۱۰ نفر یا بیشتر افزایش یابد، چرا که می‌بایست انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۰-۹۱)، بیست نفر افزوده می‌شد که در آن دوره، لایحه افزودن بیست نماینده به تعداد نمایندگان فعلی از طرف دولت دهم به مجلس هشتم، ارائه نشد، به همین خاطر باید این دوره، تعداد نمایندگان بیست نفر افزایش یابد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *