هزاران بومهنی در جوار فرزند امام حسین (ع) به عزاداری پرداختند

هزاران تن از شهروندان بومهنی صبح روز گذشته مراسم عزاداری امام حسین (ع) را در جوار بارگاه فرزند بلافصل امام جعفر صادق (ع) برگزار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر؛ هر ساله در دهمین روز ماه محرم که روز عاشورا نامیده شده و با شهادت امام حسین (ع) و شهادت ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان مصادف شده است اهالی شهر بومهن در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده سلطان مطهر (ع) که فرزند بلافصل امام جعفر صادق (ع) است به عزاداری می پردازند.

در این روز هیئتهای عزاداری سرور و سالار شهیدان از اقسا نقاط شهر در قالب دسته های زنجیر زنی و سینه زنی به بارگاه این حضرت مشرف می شوند.

نیروهای نظامی، انتظامی و خدماتی سطح شهر و مسئولین امام زاده سلطان مطهر (ع) همواره در تلاشند با برنامه ریزی و خدمات رسانی مناسب در برگزاری این مراسم سهیم باشند.

مردم بومهن روز گذشته نیز همانند دیگر سالها در جوار حرم این امامزاده گرد یکدیگر آمده و به اقامه عزا پرداختند.

حجت اله تاج محمدی شهردار بومهن در این خصوص به خبرنگار پردیس خبر گفت: عشق و شور حسینی هرساله بیشتر از سال پیش هویدا شده و معمولاً مراسم با شکوهتر برگزار می شود و این ناشی از شور و شعور نهضت حسینی است.

وی ادامه داد: امسال سعی کردیم در امامزاده سلطان مطهر (ع) که معمولاً در روز عاشورا مرکز تجمع هیئات مذهبی برای عرض ارادت به ساحت اهل بیت و عرض تسلیت به حضرت امام زاده سلطان مطهر (ع) از نوادگان امام حسین (ع)است برنامه های عمرانی را اجرا بکنیم.

شهردار بومهن اظهار داشت: برنامه های عمرانی را در صحن وسرای امامزاده اجرا کردیم و خوشبختانه حدود هشتاد درصد کار آماده شد و به نظر می رسد که امسال عزاداران حسینی در محیط بهتری توانسته اند تجمع کرده و مراسم مذهبی خود را برگزار بکنند.

تاج محمدی افزود: من فکر می کنم با اقدامات و پیش بینی هایی که انجام شد اعم از پیش بینی های امنیتی و ستاد مدیریت بحران و بحث های نظم عمومی تنظیف و نظافت های عمومی توانستیم مراسم را به نحو بهتری برگزار کینم.

وی با مناسب ارزیابی کردن برنامه ریزی ها خاطر نشان کرد: البته هیئت امنای هیئات مذهبی در دهه اول محرم و در سطح شهر با شهرداری و شورای فرهنگ عمومی همکاری مناسبی را داشتند و ان شا الله ما بتوانیم زحماتشان را به نحوی جبران بکنیم.

شهردار بومهن در باب همکاری و همراهی با هیئات مذهبی متذکر شد: به پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای اسلامی شهر کمکی را در نظر گرفتیم که ان شا الله با معیار هایی که شورای فرهنگ عمومی تعیین کرده به هیئات و حسیینیه هایی که مجوز داشته، شئونات را به نحو مناسبی رعایت کرده، از موارد غیر ضروری اجتناب کردند و بیشتر به عزاداری و کیفیت عزاداریشان توجه کرده اند برای بهسازی حسینیه ها و یا حتی برای برگزاری مراسمشان و در قالب بسته های فرهنگی یا بصورت وجه نقد کمکشان خواهیم کرد.

تاج محمدی در خصوصکمیت عزاداران حسینی توضیح داد: به نظر بنده هرساله برجمعیت عزاداران حسینی افزوده می شود زیرا این مراسم مخصوص مسلمانها و بومهن نیست این عشقی است که در همه دنیا فراگیر شده و به قول امام معصوم حرارتی در دلهای مومنین از عشق امام حسین برقرار است که تا ابد خاموش نخواهد شد و این شور و شعور همیشه و هرساله شعله وورتر خواهد شد.

محمد رستمی نیا رییس شورای اسلامی شهر بومهن درخصوص برنامه امسال روز عاشورا اظهار داشت: مسلماً در عزای امام حسین (ع) کیفیت مطرح نیست و کیفیت این مراسم همیشه بالاست و هرساله همینطور بوده است.

وی ادامه داد: ما سعی می کنیم از لحاظ سخت افزاری امکانات بیشتری در اختیار عزاداران قرار دهیم که امسال با توجه به فضاسازی انجام شده خدمات رسانی بهتر شده بود.

رییس شورای اسلامی شهر بومهن درخصوص بیشتر شدن امکانات سخت افزاری در سالهای آینده اذعان کرد: مسلماً باید بهتر بشود حتما تمام تلاش اعضای شورا و مسئولین شهرداری این است که بهتر بشود و باید بشود.

رستمی نیا در خصوص ایستگاههای صلواتی احداث شده نیز گفت: تمام ایستگاههای صلواتی مجوز خود را از دفتر شورا تهیه کرده و آن را به تایید دفتر امام جمعه شهرستان رسانده اند.

pardiskhabar (3) pardiskhabar (4) pardiskhabar (5) pardiskhabar (6) pardiskhabar (7) pardiskhabar (8) pardiskhabar (9) pardiskhabar (1) pardiskhabar (2)

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *