امام جمعه شهرستان پردیس: امروز فرزندآوری و تربیت فرزندان مهدی‎ یاور «جهاد کبیر» است

پردیس خبر_ نمازجمعه مورخ ۱۰ دی امروز ظهر در مصلی نماز جمعه (مسجد الغدیر) با حضور مردم شهرستان به امامت حجت‌ الاسلام سیدحسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس برگزار شد.

🔹 حجت الاسلام سیدحسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز امروز گفت: تلاش و هزینه سنگین مالی و فرهنگی غرب جهت القای تربیتِ غربیِ فرزندان شیعه و تبلیغ به «فرزند کمتر، زندگی بهتر» متاسفانه در کشورِ شیعه ما دارد نتیجه می ‎دهد و ما فرصت نداریم.

🔹 وی خاطر نشان شد: اگر در چند سال آینده نتوانیم بر این تبلیغات دشمن غلبه کنیم و جمعیت جوان ما در فرزندآوری و همچنین در تربیت فرزندان به شیوه غربی گرایش پیدا کند، محکوم به پیری جمعیت و فروپاشی تربیت اسلامی در جامعه خواهیم بود که این خلاف سیره فاطمی در جهاد کبیر است.

🔹️ وی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت ابن بانوی بزرگوار اسلام اظهارداشت: حضرت زهرا (س) در سن کم صاحب پنج فرزند شدند و آنها را ولایت مدار تربیت کردند.

🔹 امام جمعه شهرستان پردیس تاکید کرد: امروز با فرزندآوری و تربیت فاطمی آنها، برای حضرت صاحب الزمان (عج) سرباز تربیت کنیم.

🔹 وی با اشاره به سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و تشیع پیکر اولین شهید گلزار شهدا پردیس در هفته پیش رو به نمازگزاران گفت: ما باید با شهدا ارتباط عاطفی، فکری و عملی برقرار بکنیم، یعنی تلاش کنیم مثل آنها زندگی کنیم و مثل آنها فکر کنیم همان کاری که حاج قاسم کرد.
حجت‌الاسلام حسینی با تاکید بر اهمیت متصل شدن به‌ امام و ولیّ جامعه در گام بعدی تاکید کرد: اگر بچه‌ها و جوان‌ها و بزرگتر‌ها و خودمان متصل به ‌اندیشه انقلاب اسلامی بشویم، یعنی کاری کنیم که به‌ درد ولیّ و راه او بخوریم، زندگی ما به‌ نفع جبهه حق تمام می شود.

🔹 امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به سفر جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا و سناریوهای پیش رو گفت: دشمنان ما به دنبال تحت فشار قرار دادن ایران هستند، اما دشمنان احمق ما بدانند که آن کسی که گزینه ها را تعیین خواهد کرد این بار جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و تنها گزینه ایران هم رفع واقعی تحریم های ضدایرانی است، در غیر این صورت آنها باز هم به ‌صخره مستحکم اراده نظام اسلامی و مردم ایران اسلامی برخورد خواهند کرد و باز هم این بار در جنگ اراده‌ها، آنها هستند که مغلوب خواهند شد و بار دیگر تجربه یک شکست بزرگ راهبردی را خواهند چشید.

🔹 وی همچنین تصریح کرد: مردم ایران به شدت به دنبال اصلاحات اقتصادی هستند یعنی با توجه به اظهار نظرهای کارشناسان، باید در نظام بانکی و ساختار بودجه و پرداخت ارز ترجیحی و روش ارائه بنزین اصلاح صورت بپذیرد و برای اینکه دولت برای اصلاح این چهار مورد اقدام بکند باید در افزایش رفاه محرومین اثرات محسوس و ملموسی داشته باشد و زیرساختهای اصلی و فرعی آن را آماده کنند و اثرات تورمی حداقلی در جامعه داشته باشد و اینکه اجرای آن از سوی عموم مردم مورد قبول و پذیرش باشد تا بتواند شرایط را برای اصلاحات اقتصادی در مراحل بعدی فراهم کند.

🔹 وی در ادامه خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه شهید والامقام امیر زمان زاده پس از ۳۴ سال شهرستان پردیس را با حضور خود معطر خواهد کرد، اظهار داشت: در هفته پیش رو یک میهمان ویژه در شهرستان پردیس داریم که همه ما مدیون این عزیز هستیم، کسی که با خونش و با فداکردن جانش به ما عزت و اقتدار و آبرو دادند و میهمانی داریم که «عند ربهم یرزقون» هست و با آمدنش به شهرستان پردیس آن رحمت و برکت و معرفت و… را از طرف خداوند به مردم عزیز و شهیددوست شهرستان هدیه خواهد آورد.

🔹 امام جمعه پردیس در ادامه گفت: شهید والامقام امیر زمان زاده به عنوان شهید گمنام در شهرستان نایین میهمان مردم آن شهر بود و از این به بعد ان شاءالله در شهرستان پردیس سفره پرخیر و برکتش را خواهد گستراند و اینکه این شهید عزیز پس از ۳۴ سال گمنامی شناسایی میشود و به آغوش خانواده و مادر عزیزش باز می گردد. اینها همه حکمت دارد، این شهید را خداوند متعال برای همچنین روزی ذخیره کرده بود.

🔹 وی رو به نمازگزاران گفت: شما ببینید ۳۴ سال پیش از پردیس آیا خبری بود؟ آیا مادرش اینجا بود؟ اما خداوند این شهید عزیز را گمنام در یک شهری نگه میدارد و کلی مردم را به این منطقه میاورد و ساکن می کند و یک شهر پرجمعیت شکل میگیرد و مادر بزرگوار این شهید را هم به این شهر می آورد و در نهایت این شهید را با تمام برکات و معارف و عطر بهشتی و… به این شهر می آورد تا با دل های مردم کار بکند و در رفع گرفتاریهای مردم و بالا بردن معنویت و معرفت و بصیرت مردم نقش مهمی را ایفا بکنند، البته این را هم عرض کنم مردم نایین خیلی تلاش کردند تا شهید را نگه دارند چون می گفتند ما خیلی از این شهید حاجت گرفتیم و خیلی با این شهید انس گرفته ایم.

🔹️ حجت الاسلام حسینی افزود: بنابراین روز دوشنبه ۱۳ دی در سالروز شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، این شهید عزیز به شهرستان پردیس خواهد آمد و پس از دو روز جهت وداع و برنامه های دیگر، ان شاءالله پنجشنبه ۱۶ دی در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از میدان امام رضا (ع) تا نورالشهدا فاز ۳ تشییع خواهد شد و اینکه میدان امام رضا (ع) را انتخاب کردیم به جهت اینکه مردم شهر بومهن خیلی درخواست کردند که ما هم میخواهیم در تشییع این شهید سهیم باشیم.

🔹 امام جمعه پردیس افزود: به اطلاع همه مردم شریف و باصفا و ارادتمند به شهدا در شهرستان می رسانیم که این شهید چشم انتظار شما مردم عزیز هست تا بیایید تا سلام خداوند را که خیرمحض است و پر از برآورده شدن حوائج و رفع گرفتاریها و… به شما برساند و همچنین مادر این شهید چشم انتظار شما مردم عزیز هست که ببیند شما چطور از فرزند عزیزش استقبال و تشییع می کنید تا این مادر برای همه شما دعا بکند و خود شهید هم آمین بگوید و خدا هم که قطعا دعای مادر شهید و آمین شهید به دعای مادرش را رد نخواهد کرد و وعده ما پنجشنبه ۱۶ دی در روز شهادت مادرمان حضرت زهرا (س) از میدان امام رضا (ع) تا نورالشهدا فاز ۳ و البته روز دوشنبه ۱۳ دی هم که شهید به شهرستان می آید اول مردم سعید آباد و جاجرود به استقبالش خواهند آمد و بعد مردم عزیز بومهن تا استقبال از شهید را با شور و شعور خود به نمایش بگذارند.

🔹 امام جمعه پردیس ضمن تشکر از فرماندهی سپاه بایت تلاش ها اظهارداشت: از همه عزیزانی که تلاش کردند و تلاش می کنند تا این شهید با یک برنامه آبرومندی به شهرستان بیاید تقدیر و تشکر می کنم؛ از فرماندهی سپاه برادر عزیز و پرتلاشم جناب گرمابدری و خانم کوچکی مسئول حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس شهرستان و کارخانه شهردار پردیس و… که انصافا خیلی زحمت می کشند.

🔹 وی در ادامه نماز جمعه امروز به فعالیت های قرارگاه خدمت رسانی شهرستان پردیس و فراهم کردن زمینه مطالبه گری و رفع مشکلات مردم اشاره داشت و افزود: قرارگاه خدمت رسانی با تمام قوت در حال انجام وظیفه است که روز چهارشنبه خدمت مردم مظلوم فاز ۸ رسیدیم و پای صحبت ها و بیان مشکلات مردم نشستیم و علی رغم تمام زحمات و تلاشها و خدمات شرکت عمران، اما چقدر این مردم مشکل داشتند! که مسئولین با حوصله به مشکلاتشان گوش دادند و قول و وعده هایی هم دادند که فعلا مردم را امیدوار کردند و مردم خوشحال شدند که مسئولین می خواهند مشکلاتشان را حل بکنند.که امیدوارم این خوشحالی و امیدواری مردم عزیز فاز ۸ با سرعت عمل مسئولین در عمل کردن به وعده‎ها محقق بشود و ناامیدتر و ناراحت تر نشوند.

🔹 حجت الاسلام حسینی خاطر نشان شد: پس از برپایی میز خدمت فاز ۸ یکی از مسئولین از همان موقع و فردای آن روز شروع به عمل کردن وعده های خود کرد و آن مسئول جهادی و خوش قول شهردار پردیس آقای مهندس کارخانه است که من در همین تریبون از ایشان تشکر میکنم و این در حالی است که هنوز فاز ۸ به شهرداری پردیس تحویل داده نشده است.

🔹 وی ابراز امیدواری کرد که در هفته های بعدی از دیگر مسئولین در خدمات رسانی سریع به مردم نام ببرد.

🔹 امام جمعه با نشست نیز خدمت در ترک آباد که اولین قرارگاه خدمت رسانی در آن محل بود، اشاره کرد و گفت: مردم آن محل نیز با طوماری که نوشته و امضا کرده بودند از مسئولین که بخشی از مطالبات مردمی را عملیاتی کردند تشکر کرده اند که شهرداری بومهن و اداره برق از جمله آنهاست.

🔹️ حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه اما برخی از محله هایی که رفتیم هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده گفت: از مسئولین میخواهیم که در رفع مشکلات مردم در سعیدآباد، فاز ۹، و مجتمع الغدیر(هسا) که هنوز مردم منتظر هستند و میگویند که اتفاق خاصی نیفتاده، اقدام سریع و جهادی داشته باشند.

🔹 وی افزود: قرار داشتیم که اسامی مسئولینی که به وعده های خود عمل نکردند را اعلام کنیم که فعلا حوصله میکنم تا بلکه اقداماتی صورت بگیرد.

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir

ارسال دیدگاه