الگو شدن انقلاب اسلامی در دنیا از نکات دفاع مقدس بود

امام جمعه شهرستان پردیس الگو شدن انقلاب اسلام را از جمله نکته های استخراج شده از دل هشت سال دفاع مقدس خواند.

حجت الاسلام و السلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته از جاری و ساری شدن دو مناسبت مهم در سطح جامعه سخن گفته و افزود: اولین مناسبت بهار تعلیم و تربیت، شروع سال تحصیلی و آموزش و تعلم است.

وی ابراز داشت: من آغاز سال تحصیلی جدید را خدمت ملت برزگ ایران، علی الخصوص فرهنگیان عزیز و بزرگوار، دانش آموزان عزیز و مسوولان تعلیم و تربیت که زحمات فراوانی را در طول یکسال تحصیلی برای ما فرزندان ما متحمل می شوند تبریک عرض می کنم.

توسلی ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای مسوولان تعلیم و تربیت از بیان صحبتهای فراوان در این خصوص طی هفته آینده خبر داد.

امام جمعه شهرستان پردیس از آغاز هفته دفاع مقدس بعنوان دومین مناسبت این هفته سخن گفته و ادامه داد: در این هفته یکبار دیگر خاطرات هشت سال دفاع مقدس، جانفشانی ها، ایثارها، فداکاریها و صلابتها و همه بزرگواری ملت ایران و اقتدار نظام ما و قدرت ولایت و اقبال ولایت فقیه را نظاره گر هستیم.

وی اضافه کرد: این مناسبت را خدمت همه برادران عزیز و خواهران بزرگوار تبریک عرض می کنم.

توسلی افزود: به این مناسبت دوستان عزیزما در نیروهای مسلح بخصوص سپاه و بسیجیان عزیز بصورت ویژه این هفته را گرامی داشتند.

امام جمعه شهرستان پردیس با بیان این نکته که بسیجیان سراسر کشور با صلابت، لباس و نام و نشان در نمازهای جمعه حضور پیدا کردند گفت: بسیجیان ان منطقه هم این عمل را انجام دادند که از آنها تقدیر و تشکر می کنیم.

وی اظهار داشت: به این مناسبت هر ساله در سطح کشور رژه نیروهای مسلح برگزار شده و دستاورد ها و اقتدار جدید از توانمندی های کشورمان به نمایش گذاشته می شود.

توسلی نکاتی را که از هشت سال دفاع مقدس استخراج می شود بیان کرد که تبلور عینی و فهم حقیقی از فهم و مفهوم ولایت فقیه، الگو شدن انقلاب اسلامی در دنیا، شناخت دوست و دشمن از جمله آن نکات بود.

امام جمعه شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: هشت سال دفاع مقدس نقطه عظمت و اوج ایثار ملت بزرگ ایران بود، ما در تاریخ اسلام کم سراغ داریم ملتی با این قدرت، شهامت، صلابت و انسجام هشت سال دفاع مقدس را جز تکیه به خداوند متعال و توانمندی های خودشان پشت سرگذاشته باشند.

وی تاکید کرد: در هشت سال فاع مقدس آیات و روایات فراموش شده در باب جهاد و دفاع در صحنه آمد و تفسیر شد.

توسلی اظهار داشت: بهترین نخبه های ما در جنگ و هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند که اگر هر کدام از آنها بودند الان سرمایه های عظیمی بری نظام و انقلاب به شمار می آمدند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *