اقتصاد مقاومتی یعنی فروش کالای ایرانی/ مغازه ای که تنها کالای ایرانی می فروشد

مالک مغازه ای که تنها کالای ایرانی می فروشد اقتصاد مقاومتی را فروش کالای ایرانی تعریف کرد.

خانم رشیدی مالک یک بوتیک در خیابان شهید عباس زاهدی شهر بومهن که تنها کالای ایرانی می فروشد در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد تعریف اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: کلمه اقتصاد مقاومتی را زیاد شنیده ام اما کمتر دیده ام کسی این واژه را به روشنی تعریف کند.
وی ادامه داد: تاجایی که من از صحبتهای مقام معظم رهبری در تلویزیون فهمیده ام، اقتصاد مقاومتی یعنی فروش کالای ایرانی.
رشیدی الزام خرید کالای ایرانی را اینگونه تشریح کرد: اگر من کالای ایرانی بخرم، به احداث یک واحد تولیدی کمک کرده ام، رونق واحدهای تولیدی سبب رونق تولید کنندگان مواد اولیه می شود و اینها می توانند برای تعداد زیادی از فرزندان مااشتغال ایجاد بکنند.
مالک این بوتیک اضافه کرد: علاوه بر اشتغال فرزندان ایران، این کار من باعث می شود تا درامدهای مردم و پولهای رایج در کشور در کشور خودمان گردش داشته و از مرزهای ایران خارج نشود.
رشیدی تاکید کرد: من قصد دارم با فروش کالاهای ایرانی نسبت به انجام این کار اقدام کنم.
وی افزود: اگر اعلام بکنم اجناس مغازه من ایرانی هستند امکان دارد بسیاری از مشتری های خود را از دست بدهم، اما برای همین بدون اعلام اینکه اجناسم ایرانی است یا خارجی آنها را به فروش می رسانم.
مالک این بوتیک اذعان کرد: اگر کسی بپرسد این جنس تولید کجاست می گویم ایرانی است. اما اگر کسی چیزی نگوید من هم از کالای خود تعریف نمی کنم ظاهر آن را می بیند اگر نیاز داشته و کالا برای او مناسب باشد آن را می خرد.
رشیدی خاطر نشان کرد: اگر من از کالای خودم تعریف کرده و مانند دیگر فروشندگان به زور آن را به فروش برسانم امکان دارد کالای من مورد نیاز مشتری نباشد و او با خرید آن اصراف کرده باشد.
وی با تایید اینکه نمی توان گفت هیچ کس اصراف کار نیست و یا همه مدام اصراف می کنند بیان کرد: من نمی خواهم در اصراف آنان شریک باشم اگر می خواهند گناهی بکنند مختارند.
مالک بوتیک با رد کردن این سخن که کیفیت اجناس ایرانی عموماً پایین است، تاکید کرد: بسیاری از اجناس ما کیفیتی فرا تر از محصولات خارجی دارند، در ضمن اگر کیفیت برخی محصولات پایین است من با خریدشان و مدارا کردن با آن، به واسطه سودی که از خریم به تولید کننده می رسد به او کمک می کنم تا کیفیت محصولتش را ارتقا بخشد.
رشیدی تصریح کرد: یک تولیدی گل سر بود که همیشه از او خرید می کردم و مشتریان زیادی از جنس اجناسش ناراضی بودند اما من مدارا کرده و برخی هم با بنده هم سو شده و نسبت به تهیه آن اقدام می کردیم، اما بعد از دو سال کیفیت اجناسش تغییر نکرد با این که طی ان دوسال به او این امر را تذکر داده بودم دیگر از او خرید نکردم.
وی در خصوص کمپین نخریدن خودروی داخلی نیز اذعان کرد: اگر مردم فکر می کنند با این کار خودرو ساز تنبیه می شود قبول، اما اگر حرفشان حرف است خودروی خارجی هم نخرند، نمی شود ما کالای ایرانی را تحریم و سرمایه مان را به کشورهای خارجی بفرستم.
مالک این بوتیک ایرانی فروش اظهار داشت: وقتی یک چیزی را تحریم می کنیم باید طاقت سختی های آن را هم داشته باشیم.
پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر پس از این گفتگو متعهد شد برای تبلیغات این فروشگاه همت کرده و فروشنده نیز با نصب یک کاغذ اعلام کند که تمام کالاهای این مغازه ایرانی هستند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *