رئیس جهاد کشاورزی خبر داد

افزایش سهمیه آرد شهرستان و توزیع صیفی جات منطقه برای اولین بار بدون واسطه در پردیس

پردیس خبر_ رئیس اداره جهاد کشاورزی گفت: برای اولین بار صیفی جات شهرستان پردیس بدون واسطه به دست مردم می رسد.

🔹 محمد قریشی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: امسال برای اولین بار صیفی جات شهرستان پردیس از طریق اصناف و زیر نظر جهاد کشاورزی بصورت مستقیم و بدون واسطه در خود شهرستان توسط فروشندگان عرضه می شود.

🔹 وی افزود: همچنین طبق ملاقاتی که اخیرا با شهردار بومهن داشتیم احتمال راه اندازی بازار روز جهت عرضه مستقیم کالا وجود دارد که در اینصورت از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

🔹 وی در این جلسه که بمناسبت هفته جهاد کشاورزی و با حضور رسانه ها انجام شده بود گزارشی از پیشرفت این حوزه در بخش های متعدد ارائه داد و اظهارداشت: ۴۰۰ متر گلخانه فعال در شهرستان داشتیم که بالع بر ۱۰ و نیم هکتار گلخانه مورد بهره برداری قرار گرفت و در این زمینه رشد چشمگیری صورت گرفت.

🔹 رییس جهاد کشاورزی تصریح کرد: پیشرفت در حوزه های پرورش اسب، ماهیان زینتی، صنایع تبدیلی و دام و آزادسازی ۲۰ هکتار از اراضی اقدامات جهاد کشاورزی در یکسال گذشته بوده.

🔹 وی به رویکرد جهاد به کشت گیاهان کم آب اشاره داشت و گفت: کاشت زعفران و گل محمدی و گیاهان دارویی با کمترین صرف انرژی و آب که بیشترین تولید را داشته باشد از جمله برنامه های ما در شهرستان است.

🔹 قریشی به موفقیت چشمگیر در حوزه زنبورداری و تولید عسل در شهرستان اشاره کرد و گفت: در شهرستان پردیس بالای ۶۳ زنبوردار داریم که با کمک تعاونی زنبورداران توانستیم بسط و گسترش خوبی به این حوزه داده و تولید عسل منطقه را از ۴ تن به ۵۵ تن برسانیم.

🔹 رییس جهاد کشاورزی به موقعیت خوب شهرستان به گسترش گردشگری کشاورزی اشاره کرد و گفت: در این زمینه با اداره میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت هایی گفتگ شده که بتوانیم با راه اندازی گردشگری کشاورزی توریست های زیادی را به منطقه بیاوریم.

🔹 قریشی یکی از مهمترین بخش های جهاد و اقدامات مهم آنرا تنظیم بازار و توزیع کالاهای اساسی خواند و گفت این بخش که زیر نظر اداره توسعه بازرگانی، بسیج اصناف، تعزیرات حکومتی فعالیت دارد بخوبی توانسته طی این مدت تامین مواد و اقلام مهم و اساسی شهرستان را داشته باشد و نوروز امسال و بعد از اجرای طرح اخیر نسبت به سایر شهرستان ها موفق تر عمل شد و هیچ کسری در این بخش نداشتیم.

🔹 وی افزود: با توجه به بازخوردهای خوب مردم از فعالیت بخش تنظیم بازار این روند در شهرستان تاکنون ادامه یافته است و تخم مرغ بالای ۱۴۰ تن، گوشت بالای ۸۵ تن، تخم مرغ، شکر و برنج با ۳۱۳ تن در بخش های مختلف شهرستان از جاجرود تا بومهن و روستاها توزیع شد و ما در این رابطه نسبت به سایر شهرستان ها با کمترین تنش روبرو بودیم و فروشگاه های شهرستان پر از مواد غدایی بود.

🔹 قریشی در خصوص نانوایی ها هم با اعلام افزایش سهمیه آرد گفت: این بخش واگذار شده به جهاد و در راستای تهیه آرد و نان با توجه به وجود ۱۸۶ واحد نانوایی سطح شهرستان افزایش سهمیه آرد داریم و در محلات شلوغ تر آرد نانوایی ها اضافه می شود.

🔹 وی یادآور شد: بازرسی ها مرتبا از بخش نانوایی ها صورت می‌گیرد و طی این مدت ۲۸۳ کیسه آرد مکشوفه داشتیم که از شبکه خارج نشده و مجددا در شهرستان به مصرف رسیده است.

🔹 وی همچنین از مردم خواست در صورت تو مشاهده هر مشکلی در حوزه نان اخبار خود را به ۱۲۴ اطلاع دهند.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir