فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران خبر داد:

افزایش ده درصدی تردد در محورهای شرقی / حضور ۱۵ تیم کنترل نامحسوس در راههای شرق استان تهران

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان ثبت افزایش ده درصدی تردد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته توسط تردد شمارها از حضور ۱۵ تیم کنترل نامحسوس در این محورها خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، سیاوش محبی رییس پلیس ‌راه ویژه شرق استان تهران در مراسم افتتاحیه غرفه‌های استقبال از مسافرین نوروزی شهرداری پردیس، در رابطه با تدابیر این فرماندهی برای سفرهای نوروزی، به خبرنگاران گفت: آغاز مرحله اول سفرهای نوروزی سبب شده تا شاهد بارترافیکی نیمه سنگین در محورهای فیروزکوه و هراز به سمت استانهای شمالی کشور باشیم.

وی با بیان وجود بارترافیکی پرحجم و روان در محور امام رضا (ع) ادامه داد: در هر لحظه به بار ترافیکی این محور اضافه می شود.

محبی تاکید کرد: پرسنل این فرماندهی در زمان اجرای طرح نوروزی که از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و تا پایان ۱۴ فروردین ماه ادامه دارد با آمادگی کامل و نهایت توان بصورت شبانه روزی در محورها حضور دارند.

فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران خبر داد: شعار ترافیکی نوروز امسال “پرهیز از خطر، آرامش در سفر” است.

وی افزود: روزانه ۵۰ تیم بصورت محسوس و ۱۵ تیم بصورت نامحسوس در محورها گشت زنی کرده و برای برقراری نظم و امنیت و ارایه خدمات مناسب به مسافرین نوروزی تلاش می کنند.

محبی خاطر نشان کرد: طی سه روز ابتدایی طرح نوروزی تلفات جانی در شرق استان وجود نداشت، اما سرعت و سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی بیشترین دلیل بروز تصادفات جرحی و خسارتی بوده اند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران تاکید کرد: در سه روز ابتدایی آغاز طرح افزایش ده درصدی تردد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته توسط تردد شمارها ثبت شده است.

وی از رانندگان خواست که در زمان خستگی و خواب آلودگی پس از استراحت در پارکینگ ها، استراحت گاه های بین مسیر، محل های امن و مجاز به مسیر خود ادامه دهند.

محبی اظهار داشت: مردم سعی کنند مسافرت خود را به گونه ای برگزار کنند که در روشنایی روز حرکت و در تاریکی شب استراحت بکنند، که سفری سلامت داشته و پس از آن با خاطره ای خوش به آغوش خانواده خود بازگردند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: سفر برای استراحت و تفریح است، مسافران باید زمان حضور در مسیر را هم قسمتی از سفر دانسته و از مسیرها استفاده کنند.

وی تاکید کرد: مردم سعی کنند با توجه به وضعیت جوی اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی وسایل ایمنی و به خصوص زنجیر چرخ را با خود همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *