اعضای گروه کارشناسی طرح های هادی روستایی از پردیس دیدن کردند

اعضای گروه کارشناسی طرح های هادی روستایی استان تهران هفته گذشته از شهرستان پردیس و روستای باغ کمیش دیدن کردند.

رضا خدادادی بخشدار بومهن در خصوص بازدید اعضای گروه کارشناسی طرح های هادی روستایی از شهرستان پردیس به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر گفت: به منظور توسعه در حوزه روستایی و ایجاد یک حوزه منطقه ای در روستاها و به لحاظ افق ده ساله ای که در طرحهای هادی روستایی به منظور توسعه و رشد و گسترش روستایی دیده می شود بخشی از طرح هادی روستایی در دست بررسی بود.
وی ادامه داد: در هفته گذشته با دعوت از اعضای گروه کارشناسی طرح های هادی استان تهران از منطقه و روستای باغ کمیش بازدید داشته و از نزدیک به این روستا واقف شدند.
بخشددار بومهن تاکید کرد: این بازدید کنندگان به نوعی در بررسی طرح هادی روستا که یک افق ده ساله ای را برای روستاهای مادر بر خواهد داشت از نزدیک شاهد روستا بودند و مسائل و مشکلات روستا را دیدند و امیدواریم بتوانیم با نظر کارشناسی در آینده نزدیک با نگرش طرح هادی و با ازدیاد طرح های هادی روستایی بتوانیم یک افقی را در روستا ترسیم بکنیم.
خدادادی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در بحث ماندگاری روستا و مهاجرت معکوس از شهر به روستا و رشد و توسعه و اشتغال زایی و اقصاد مقاومتی در روستا گام موثری را برداشته باشیم.
وی پیش از این نیز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن در مورد وضعیت روستاهای شهر بومهن گفت : پروژه طرح هادی روستایی در سال ۹۳ با پیگیری های خاص صورت گرفته در این منطقه از شهرستان پردیس رخ نمایی کرد .
بخشدار بومهن افزود : کار گروه فنی از استان در کنار تعدادی کارشناس ساختار مناطق روستایی بومهن را مورد بررسی و بازنگری قرار دادند و با شناسایی ضعف ها و کمبود ها امیدواریم بستر کامل و مناسب اجرای این طرح درروستاهای این منطقه فراهم شود .
خدادادی با تاکید بر اینکه افزایش بافت روستایی باید بر اساس ضوابط حاکم بر روستاها صورت گیرد ، تصریح کرد : از دهه ۶۰ تا کنون معضل مهاجرت روستائیان به شهر با رکود کشاورزی و دامپروری همراه بوده است .
بخشدار بومهن با بیان این مطلب که اقتصاد پایدار با سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری و مهاجرت معکوس محقق می شود ، اظهار داشت : روستاهای باغکمیش و گلخندان جدید و قدیم بستر این مهاجرت معکوس بوده است و طرح هادی در این مناطق به خوبی اجرا شده است .
تاریخ مصرف طرح هادی روستایی در شهر بومهن گذشته است
رییس شورای بخش بومهن در سال ۱۳۹۲ گفته بود‌: تاریخ مصرف اجرای طرح هادی روستایی در شهربومهن به خاطر با گذشتن از افق ده ساله تعریف شده برای طرح هادی روستاها، گذشته است‌.
‌خرمایی در مورد ساختار اجرایی طرح هادی روستائی شهرستان بومهن، از گذشتن افق طرح هادی روستاها در این منطقه از مرز ده سال خبر داد و اظهار کرد: بازنگری طرح هادی روستائی در شهر بومهن یکی از سیاست های زیر بنایی مهم در این منطقه محسوب می شود.
رئیس شورای شهربومهن با اشاره به ساختار اجباری مهاجرت در روستاهای این منطقه از شهرستان پردیس، نبود امکانات زیربنایی مورد نیاز مردم را عامل اصلی شکل گیری این سنت مخرب دانست و تصریح کرد: مهاجرت روستائیان به کلان شهر ها معضلی جدی برای مدیریت شهر ها محسوب می شود.
وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح هادی در گذشته به شکل کامل در روستاهای بومهن انجام نشده است، بیان کرد: وضعیت روستاهای شهرستان بومهن با بهره مندی از ابزار بهینه سازی در سیستم اجرایی این طرح باید ساماندهی شود.
خرمایی خاطر نشان کرد: درخت کاری و ایجاد فضای سبز برای روستاها و احداث کتاب خانه ها به عنوان اقدامات زیر بنایی در حوزه فرهنگی می تواند از سرازیر شدن جمعیت روستاها به شهر ها جلوگیری کند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *