رئیس اتاق اصناف شهرستان پردیس گفت:

استقرار تولیدکنندگان بزرگ در پردیس/ برنامه‌ریزی برای حمایت از کسبه

رئیس اتاق اصناف شهرستان پردیس گفت: غرفه‌های نمایشگاه بهاره شهرستان پردیس با حضور واحدهای تنظیم‌بازار، صنوف پوشاک، خشکبار، مواد غذایی، میوه و تره‌بار، شیرینی‌، و… برپا شده است.

محمدرضا اقتداری رئیس اتاق اصناف شهرستان پردیس در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه بهاره شهرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، در خصوص ویژه‌گی‌های این نمایشگاه، اظهار داشت: فلسف برپایی اینگونه ه نمایشگاه‌ها برای تنظیم بازار و کمک به درخواست‌های عرضه و تقاضای بازار و شهروندان شهرستان پردیس است.
وی گفت: این نمایشگاه با تصویب کمیته مربوطه و‌توسط اتاق اصناف در پردیس و با رعایت حداکثر استاندارهای لازم برپا شد و از امروز شهروندان میتوانند با حضور در این محل نسبت به تامین مایحتاج خود اقدام کنند.
اقتداری افزود: نظر ما در حوزه اصناف نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و بازارهای هفتگی مثبت نیست، و این به دلیل شرایط حاکم بر شهرستان است.
رئیس اتاق اصناف شهرستان پردیس ادامه داد: کسبه شهرستان با توجه به برگزاری روز بازارها و حضور دست‌فروشان در وضعیت مناسبی بسر نمیبرند، ما نیز راضی نبودیم با برگزاری این نمایشگاه‌ها آسیبی به کسبه وارد شود.
وی اضافه کرد: علارغم میل باطنی با در نظر گرفتن شراط موجود و دستورات استانی، ما نیز برای همکاری با دولت تدبیر و امید این اقدام را به سرانجام رسانده تا شهروندان از این نمایشگاه بهره مند شوند.
اقتداری اظهار کرد: اینگونه نمایشگاه‌ها در شٱن شهروندان ما نیست، برای برپایی این نمایشگاه‌ها به فضایی مسقف، دائمی، با امکانات و شرایطی بهتر نیاز داریم که امیدواریم با کمک شهرداری‌ها این فضاها در اختیار ما قرار بگیرد تا نمایشگاه‌هایی استانداردهای حداکثری برگزار کنیم.
رئیس اتاق اصناف شهرستان پردیس با بیان اینکه در شهر بومهن امکاناتی برای برپایی نمایشگاه وجود ندارد، گفت: کثرت کسبه این شهر و عدم وجود امکانات و محل مناسب و همچنین به دلیل کثرت کسبه و تمهیداتی که اندیشیده شده، امسال این نمایشگاه را در بومهن نخواهیم داشت.
وی افزود: با رایزنی با شهرداری‌ها قول‌هایی برای در اختیار قرار دادن سرویس‌ها حمل‌و‌نقل برای انتقال مشتریان نمایشگاه از شهرهای مختلف اخذ شده تا تردد شهروندان بدون مشکل برقرار شود.
اقتداری ادامه داد: غرفه‌های این نمایشگاه با حضور واحدهای تنظیم‌بازار، صنوف پوشاک، خشکبار، مواد غذایی، میوه و تره‌بار، شیرینی‌، و… برپا شده است و سعی کردیم بیشتر غرفه‌ها را به تولیدکنندگان بزرگ کشور و کسبه و تولیدکنندگان شهرستان واگذار کنیم که این مهم با اطلاع‌رسانی‌های گسترده محقق شد.
رئیس اتاق اصناف شهرستان پردیس اضافه کرد: قبول داریم که هزینه‌های کسبه بسیار بالا است و باید از آنها حمایت کرد، و همانگونه که کسبه در زمان انقلاب، دوران جنگ و برهه زمانی تحریم‌های ناجوانمردانه، پرچم‌دار و پیشتاز بودند ما نیز برنامه‌های خوبی را برای حمایت از این قشر زحمت‌کش جامعه داشته باشیم.
وی اظهار کرد: با تفاوت قیمت پانزده تا سی درصدی اقلام موجود در این نمایشگاه نسبت به نرخ‌های موجود در بازار، شاهد استقبال خوب شهروندان هستیم و امیدواریم این اقدام گامی موثر در تعادل قیمت‌ها و تنظیم بازار شب عید داشته باشد.
انتهای‌پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *