عضو شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛

ارتقای سلامت شهروندان با اجرای طرح زنده گیری سگ های بی سرپرست در پردیس

عضو شورای اسلامی شهر پردیس از ارتقای سلامت شهروندان با اجرای طرح زنده گیری سگ های بی سرپرست در پردیس خبر داد.

به گزارش خبر نگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خب ، سیده مریم موسوی جوردی عضو شورای اسلامی شهر پردیس ضمن اعلام اجرایی شدن طرح زنده گیری سگ های بی سرپرست، اظهار داشت: یکی از مشکلات کنونی مدیریت شهری نه تنها در پردیس بلکه در بسیاری از نقاط کشور، مشکلات ناشی از وجود محل زندگی مشترک انسان با برخی گونه های جانوری از جمله سگ هاست.

وی ادامه داد: از سویی دیگر، این حیوان باوفای همیشه همراه انسان در طول تاریخ بعنوان مخلوقی از آفریده های حضرت باری تعالی همچون سایر گونه ها حق زندگی دارند و رویه های سابق برخورد با این موجود یعنی معدوم سازی، هرگز روشی انسانی و مورد پسند شهروندان نبوده و نیست.

این مقام مسئول اضافه کرد: از این رو، طرح زنده گیری سگ های بی سرپرست جایگزین طرح های منسوخ گذشته شد تا ضمن ارتقای سلامت شهروندان، آسیبی نیز به این حیوانات نرسد.

موسوی جوردی افزود: مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس نیز همسو با این مهم، احداث مرکز نگهداری و درمان سگ های بی سرپرست در حومه شهر و اجرای طرح زنده گیری با توان روزانه ۲۵ قلاده را در دستور کار قرار داد و از چندی قبل اجرایی کرد.

عضو شورای اسلامی شهر پردیس بیان داشت: شهرداری پردیس برای راه اندازی این مرکز اقداماتی شامل تخصیص اعتبارات کافی، اختصاص زمین مورد نیاز، عقد قرارداد با دو گروه مختصص، حضور سه دامپزشک و … را انجام داد.

به گفته وی، در فرایند زنده گیری سگ های بی سرپرست مراحل هفت گانه شامل زنده گیری، واکسیناسیون، عقیم سازی، انگل کشی، رفع بیماری های احتمالی، نگهداری در دوره نقاهت پس از درمان و رهاسازی در بالاترین کیفیت و طبق بخشنامه های ابلاغی از سوی نهادهای ذیربط صورت می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: رهاسازی بعنوان آخرین مرحله از این سیر تکاملی درمان و بر اساس ارزیابی های دامپزشکان حاضر در مرکز انجام و سگ های کاملا عاری از بیماری و خطر برای شهروندان به محل قبلی زندگی خود بازگشته و حیوانات خطرساز در اماکنی دور از مناطق مسکونی نگهداری می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر پردیس ادامه داد: شهروندان گرامی می توانند از طریق پلاک های زرد رنگ روی گوش حیوان، سگ هایی که دوره های هفت گانه مذکور را سپری کرده اند را از سایر گونه های هم نوع، تشخیص دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *