با تداوم بررسی های کارشناسی صورت گرفت؛

ارائه جزئیات تازه از حادثه واژگونی اتوبوس در آزادراه تهران – پردیس

با تداوم بررسی های کارشناسی و بهره گیری از تجهیزات به روز حمل و نقل همگانی، جزئیات تازه ای در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس در آزادراه تهران – پردیس ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، صبح روز یکشنبه مورخ ۲۲/۱۲/۹۵ ساعت هشت و ۲۳ دقیقه یک دستگاه اتوبوس خط فرهنگسرا – پردیس در آزادراه تهران – پردیس، ورودی بزرگراه شهید بابایی دچار سانحه شد که محمد لاله شهردار و دیگر عوامل شهرداری پردیس نظیر آتش نشانی، روابط عمومی، حراست، بازرسی، سازمان حمل و نقل همگانی و …  در همان ساعات نخست در محل حضور یافتند که این حضور به موقع به اعزام سریع مصدومان به مراکز درمانی انجامید.
در این اتوبوس بین ‌شهری که با ۴۵ سرنشین از پردیس عازم تهران بود ۲۸ نفر دچار مصدومیت شدند که با بهره گیری از بالگرد، آمبولانس و اتوبوس امداد به مراکز درمانی نظیر بیمارستان های بعثت، امام حسین(ع)، فیروزگر و گلستان منتقل شدند.
خوشبختانه اکثر مجروحان حادثه در همان ساعات اولیه به صورت سرپایی درمان شده و به آغوش خانواده بازگشتند.
بر اساس گفته های شاهدان عینی و مسافران اتوبوس، در این حادثه یک دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ بدون رعایت فاصله طولی، قصد تغییر مسیر به سمت راست جاده داشت.
این اقدام خودروی مذکور سبب واکنش راننده اتوبوس برای عدم برخورد شد که دست آخر به واژگونی اتوبوس انجامید.
همچنین طبق مستندات به دست آمده از تجهیزات پیشرفته جی.پی.اس که طی سال جاری بر روی خودروهای حمل و نقل همگانی شهر پردیس نصب و راه اندازی شد، سرعت این اتوبوس در زمان بروز سانحه ۵۰ کیلومتر بر ساعت بود که سرعتی مجاز در آن مسیر قلمداد می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *