کارشناس ارشد مسائل سیاسی:

اختصاص ۵ درصد بودجه کشور به قدرت دفاعی الزامی است /ایران رهبر جبهه مقاومت در منطقه است

کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت : مجلس دهم باید ۵ درصد از بودجه کشور را برای قدرت دفاعی اختصاص دهد ، زیرا جمهوری اسلامی ایران در منطقه دشمنان زیادی دارد و ما رهبر جبهه مقاومت در عراق ، یمن ، لبنان و افغانستان هستیم لذا باید از لحاظ نظامی کشور خود را با تزریق پول تقویت کنیم .

به گزارش پردیس خبر به نقل از راه دانا؛ احمد بخشایش اردستانی کارشناس ارشد مسائل سیاسی در گفتگو با ” کرمان۱۴۰۰ ” در رابطه با تصویب بودجه نظامی در مجلس دهم گفت : کاهش بودجه در دولت ها یک مسئله طبیعی است زیرا دولت ها معمولا ۸۵ درصد از کل بودجه کشور را صرف هزینه های جاری از جمله حقوق و خرید وسایل و… می کنند و ۱۵ درصد باقی مانده هم برای بخش عمرانی صرف می شود .

وی افزود : معمولا کسانی که در دولت بودجه را می بندند دست خود را بالا می گیرند و معمولا دولت ها با گرفتن دست بالا وعده هایشان تحقق پیدا نمی کند .

کارشناس ارشد مسائل سیاسی ابراز داشت : در مجلس قبل بودجه دفاعی کشور خوب بسته شده است ولی در تمام دنیا وقتی بخواهند کاهش بودجه دولت را رفع کنند از بودجه نظامی و دفاعی برای جبران کمبود بودجه استفاده می کنند .

بخشایش اردستانی خاطر نشان کرد : دولت روحانی هم گفته ۵ هزار میلیارد را که مجلس نهم برای بودجه دفاعی کنار گذاشته است تحقق پیدا نمی کند ، بنابراین باید اجازه دهید از این چندهزار میلیارد دلار مقداری کنار گذاشته شود و بعد بودجه را در بحث های دیگر ببریم .

این استاد دانشگاه عنوان کرد : حال اگر بودجه دفاعی کشور کم شود معمولا بحث هایی در ذهن ها ایجاد می شود که نیروهای مسلح ارتش و سپاه پاسداران باید چه بخش هایی را کم کنند و آیا باید ادغام شوند و بحث های حاشیه ای ایجاد می شود ولی در هر صورت ادغام ارتش و سپاه پاسداران در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد .

وی در پایان اظهار داشت : مجلس دهم باید ۵ درصد از بودجه کشور را برای قدرت دفاعی اختصاص دهد ، زیرا جمهوری اسلامی ایران در منطقه دشمنان زیادی دارد و ما رهبر جبهه مقاومت در عراق ، یمن ، لبنان و افغانستان هستیم لذا باید از لحاظ نظامی کشور خود را با تزریق پول تقویت کنیم .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *