احیا آب بندهای روستای گلدره با قید فوریت

پردیس خبر_ بخشدار بومهن از مکاتبات خود با ادارات منابع طبیعی و آب منطقه ای در جهت احیا رسوب‌گیر روستای گلدره با قید فوریت خبر داد.

🔹 راد یکتا بخشدار بومهن در گفتگو با پردیس خبر در خصوص اقدامات صورت گرفته در روستای گلدره پس از سیلاب های اخیر گفت: روستای گلدره سابقا در محدوده شهر پردیس و در مدیریت شهرداری پردیس بود و در واقع جزو فاز ۱۰ پردیس محسوب می شد اما اخیرا بر اساس نقشه تقسیمات کشوری این روستا به بخش بومهن منتقل شد.

🔹 پس از بارش های اوایل مرداد ماه گلدره دچار خساراتی شد که تیمی با مدیریت بخشداری بومهن در چند مرحله به رفع آن پرداخت و در حال حاضر اقدامات خوبی در گلدره در جهت حل مشکلات اعم از آزاد سازی، بازگشایی و تسطیح معابر ، روشنایی معابر روستا، ایجاد کانال اضطراری و رفع برخی از تصرفات حریم رودخانه صورت گرفت.

🔹 وی با اشاره به ۶ روز کار مداوم جهت رفع مشکلات ایجاد شده پس از سیلاب اظهارداشت: ۷۰۰ متر حفاری جهت ایجاد کانال اضطراری با همکاری شهرداری ها و شرکت عمران انجام شد تا در صورت وقوع سیلاب مجدد روستا دچار حوادث ناگوار نشود و همچنین با اخذ مجوز از دادستان محترم شهرستان با قید فوریت ۴ ملک مسکونی احداثی در بستر و حریم رودخانه تخریب و رفع تصرف صورت گرفت.

🔹 بخشدار بومهن در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص آسیب رسوب گیر ها و آب بند های بالادست گلدره اظهارداشت: این رسوب گیر ها بر اساس دوره بازگشت سیل طراحی و ایجاد می شوند و پس از مدتی مجددا نیاز به احیا داشته تا مشکلات جدی تر پیش نیاید و بخشداری بومهن در این رابطه با ادارات آب منطقه ای و منابع طبیعی مکاتباتی انجام داده است و روسای ادارات با حضور در محل در حال آماده سازی طرح اجرایی می باشند.

🔹 وی در همین رابطه تأکید کرد: در کوتاه مدت، این کانال اضطراری احداث شده جوابگوی شرایط بحرانی هست اما در بلندمدت لازم است که احیاء رسوب گیر ها و آب بند ها صورت گیرد و ما منتظر پاسخ ادارات مرتبط برای حل و اقدامات آن هستیم.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir