احمدی: پیش خدا و وجدانم شرمنده نیستم/ به اصول گرایان نزدیکم؛ با اعتدال گراها در تضاد نیستم؛ اما اصلاح طلبان را قبول ندارم

این نماینده مجلس در خصوص میزان رضایت حوزه انتخابیه از عملکردش در یک دوره گذشته بیان داشت: وضعیت اقتصادی و مسائل و مشکلاتی که جامعه با آن دست به گریبان بود نظیر تحریم ها و تغییر دولت ها، موانعی بر سر راه ما ایجاد کرد که نتوانستیم به همه اهدافمان برسیم؛ اما با این حال پیش خدا و وجدانم، خودم را شرمنده نمی بینم.

به گزارش پایگاه پردیس خبر به نقل از راه دانا با توجه به سپری شدن ماه های پایانی عمر مجلس نهم و نزدیک شدن به انتخابات در اسفند ماه پیش رو، سؤالاتی را از نمایندگان کنونی مجلس شورای اسلامی درخصوص تصمیم شان برای ادامه حضور در دوره جدید، میزان رضایت موکلین حوزه انتخابیه، مهمترین اقدامات در دوران نمایندگی و احتمال حضور در لیست های انتخاباتی جریان های سیاسی مختلف پرسیده ایم، که در این مصاحبه پاسخ های موسی احمدی، نماینده مردم جنوب استان بوشهر و از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی را ملاحضه می فرمایید:

برخی دوستان اصرار دارند که در انتخابات آینده حضور داشته باشم

موسی احمدی در خصوص احتمال کاندیداتوری در انتخابات آتی مجلس اظهار داشت: ما الان نماینده مردم هستیم و تا لحظه ای که در مجلس هستیم، موظفیم که تمام تلاش خود را معطوف امور نمایندگی کنیم.

وی افزود: برخی دوستان اصرار دارند که در انتخابات آینده حضور داشته باشم؛ اما باید جلوتر برویم تا ببینیم خدا چه می خواهد.

پیش خدا و وجدانم شرمنده نیستم

این نماینده مجلس در خصوص میزان رضایت حوزه انتخابیه از عملکردش در یک دوره گذشته بیان داشت: من قبلا هم که وارد جریان انتخابات شدم، معتقد بودم که مردم انتخاب گر هستند و همیشه به انتخاب مردم احترام گذاشته ام و همیشه نیز واقعیت ها و حقیقت ها را با صداقت با مردم درمیان گذاشته ام.

احمدی در پاسخ به این سؤال که «اگر شما کاندیدا شوید مردم به شما رأی می دهند» گفت: باید منتظر باشیم تا مردم رزومه کاری افراد را با هم مقایسه کنند و بهترین و مناسب ترین فرد را انتخاب کنند. من مردم حوزه انتخابیه خود را فهیم، فرهیخته و اهل صداقت می بینم و آنچه که تا امروز هم بنده از مردم دیدم جز خوبی، احترام و رعایت اصول و ضوابط چیز دیگری نبوده است. من آنچه در توان داشتم را به عنوان یک رسالت و وظیفه در طبق اخلاص گذاشتم. بعضی جاها خدا توفیق داد و به نتیجه رسیدیم و بعضی جاها هم هنوز نیاز به ادامه کار و فعالیت دارد.

وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی و مسائل و مشکلاتی که جامعه با آن دست به گریبان بود نظیر تحریم ها و تغییر دولت ها، موانعی بر سر راه ما ایجاد کرد که نتوانستیم به همه اهدافمان برسیم؛ اما با این حال پیش خدا و وجدانم، خودم را شرمنده نمی بینم. من چیزی کم نگذاشتم و ان شاءالله اگر خدا توفیق بدهد تا زمانی که در این مسئولیت قرار دارم و این تکلیف را به عهده دارم، چه در این دوره و چه در دوره های دیگر، خدمت گذار خوبی برای نظام و مردم خواهم بود.

تقریبا به همه مطالبات مردمی رسیدگی کردم

این نماینده مجلس در مورد مهمترین اقدامات صورت گرفته در دوران حضورش در مجلس ابراز داشت: ما در زیرساخت ها بسیار وقع گذاشتیم. مخصوصا در بخش بهداشت و درمان توفیقات بسیار خوبی پیدا کردیم. در عسلویه، کنگان و دِیر، توفیقاتی در حوزه افتتاح بیمارستان، گسترش بخش های درمانی بیمارستان ها، افزایش تعداد متخصصان و بازسازی قسمت های فرسوده بیمارستان ها داشته ایم.

وی ادامه داد: در بحث دریا و اسکله پیگیری های زیادی داشتیم و چند اسکله ایجاد کردیم و برخی مشکلات موجود را رفع کردیم اما متأسفانه در اعتبارات مشکلات زیادی وجود دارد و خیلی همکاری صورت نمی گیرد. در بحث اشتغال نیز پیگیری های بسیار زیادی داشتیم که گرچه نتایجش مطلوب ما نیست اما خدا را شکر توفیقاتی بدست آمده است و براساس آمار منطقه ویژه در سال ۹۳، نزدیک به ۲۶۰۰ نفر از حوزه انتخابیه ما مشغول به کار شده اند. در حوزه های فرهنگی، چندین مجتمع فرهنگی در شهرهای مختلف با اعتبار تبصره ۲۲ ایجاد کردیم. در موضوع آموزش نیز در مناطقی که نیاز بود اقدام به ایجاد مدرسه کردیم و همچنین کمک هایی برای آموزش و پرورش منطقه در مورد سرمایش و گرمایش مناطق داشتیم..

احمدی همچنین در مورد دیگر اقدامت خود افزود: در بخش راه، رسیدگی به امور روستاها، ارتقاء تقسیمات کشوری، پیگیری شبکه های دیجیتال و پوشش صدا و سیما اقداماتی را انجام داده ایم و در انتها نیز در مورد پیگیری مطالبات مردمی نیز نزدیک به ۶، ۷ هزار نامه از مردم داشتیم که تقریبا به همه آنها رسیدگی کردیم.

کمبود اعتبارات مانع از به نتیجه رسیدن برخی پروژه ها شد

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پاسخ به این سؤال که «آیا وعده ای هم داده اید که تاکنون عملی نشده باشد؟» گفت: وعده ای که اصلا عملی نشده باشد، خیر؛ ولی به دلیل کمبود اعتبارات، مشکلاتی ایجاد می شود که مانع از به نتیجه رسیدن قطعی اقدامات ما می شود مثلا در مورد اسکله “بُردخون” پیگیری های زیادی داشتیم؛ اما به خاطر منابع مالی کم هنوز نتوانستیم نتیجه عملی از این پروژه بگیریم.

کاندیداها از ایجاد جوهای تشنج زا که منجر به درگیری فیزیکی افراد می شود، بپرهیزند

احمدی در مورد توصیه انتخاباتی به رقبای خود و به طور کلی کسانی که می خواهند در انتخابات شرکت کنند بیان داشت: من همیشه اخلاق انتخاباتی را سرلوحه کار خود قرار داده ام و دوست دارم دیگر کاندیداها نیز همین مشی را سرلوحه کارشان قرار دهند و از تخریب، غیبت، تهمت و ایجاد جوهای تشنج زا که گاهی منجر به درگیری ها و برخوردهای فیزیکی افرادی می شود که دخالتی در امور انتخاباتی ندارند، بپرهیزند.

وی افزود: بهترین شیوه انتخاباتی که من واقعا خودم از آن نتیجه گرفتم این است که کاندیداها خودشان را معرفی کنند و برنامه هایشان را بگویند؛ اینکه دیگران چه کردند و چه می کنند کسی را به مقصد نمی رساند. نمایندگی مجلس فراز و نشیب های زیادی دارد و خیلی از مسائل در آن تأثیر دارد. از مسائل سیاسی گرفته تا نگاه ها و دیدگاه های اجرایی وسلایق و نظرات و افرادی که کار به آنها مربوط می شود.

به اصول گرایان نزدیکم؛ با اعتدال گراها در تضاد نیستم؛ اما اصلاح طلبان را قبول ندارم

این نماینده مجلس در مورد رقابت جریان های سیاسی با یکدیگر و احتمال حضورش در یکی از این جریان ها تصریح کرد: نشست هایی داشتیم و باید ببینیم که هم چه تصمیمی ما می گیریم و هم چه تصمیمی دوستان می گیرند. ما باتوجه به نگاه واقعیت گرایانه ای که داریم، قطعا به اصولگرا ها نزدیک هستیم و البته با اعتدال گراها نیز ضدیتی نداریم؛ ولی اصلاح طلبان تند و جایگاهی که دارند را قبول نداریم که بخواهیم با آنها در یک لیست واحد قرار بگیریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *