اجرای پروژه تحریم ایران در تهران توسط انگلیس/ سالک:نباید اجازه داد که عزت ایران زیر سوال برود/ نقوی:انگلیس بدون داشتن سفارت در تهران،چگونه حق برگزاری همایش دارد؟

دوباره پیش بینی رهبرانقلاب در خصوص پروژه دشمن برای نفوذ به داخل کشور درست از آب در آمد و انگلیس به خود اجازه داده که همایشی را در داخل ایران برگزار کند و کسانی که در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا، انگلیس و امریکا هستند را به این همایش راه ندهد؛یعنی نفوذ و تحریم ایران در تهران!

به گزارش پردیس خبر به نقل از تهران نیوز ، اتحادیه اروپا بنا دارد با محوریت انگلیس همایشی با عنوان «ایران کانکت ۲۰۱۶» در تاریخ ۱۶ و ۱۷ شهریور ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار کند که اغلب شرکت های مخابراتی بزرگ دنیا در آن حضور دارند. این همایش با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود و گویا یکی از برنامه های آن سخنرانی وزیر ارتباطات است یعنی این وزارتخانه هم مجوز صادر کرده است و هم وزیر در آن شرکت می کند.
یکی از شرایط شرکت کنندگان در همایش «ایران کانکت ۲۰۱۶» این بود کسانی که در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا و فهرست تحریمی کشور انگلیس – به طور مستقل – قرار دارند حق شرکت در این همایش را ندارند یعنی ایرانی ها و شرکت های ایرانی که در فهرست تحریم اتحادیه اروپا و کشور انگلیس قرار دارند حق ندارند دراین همایش شرکت کنند!
واکنش رییس دستگاه قضا به شرط توهین‌آمیز همایش انگلیسی در تهران
آیت الله آملی لاریجانی در سخنرانی اخیر خود، به فراخوان برگزاری همایشی در تهران و شرط گذاری مجریان خارجی این همایش برای عدم حضور افراد حاضر در لیست تحریم‌ ها اشاره کرد و گفت: مسئولان اجرایی کشور باید در قبال شرکت‌های خارجی که ادعا کرده اند مسئولان و افرادی که تحریم شده اند حق ورود به این همایش را ندارند قاطعانه برخورد کنند و در برابر آنها منفعل نباشند.
رئیس دستگاه قضا با تاکید بر ضرورت حفظ عزت و کرامت جمهوری اسلامی ایران در مراودات بین المللی تاکید کرد: اینگونه سخنان توهین به یک ملت است و مسئولان ذی ربط باید به شدت با آن برخورد کنند و البته اگر چنین مواردی تکرار شود دستور رسیدگی و برخورد خواهم داد.
دولت ما اجازه می‌دهد که انگلیسی‌ها برای شهروندان ما تعیین‌تکلیف کنند!
محمد صادق کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به شرط گذاری شرکت برگزار کننده همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ در تهران مبنی بر ممنوعیت ورود ایرانیانی که در لیست سیاه هستند، واکنش نشان داد. وی معتقد است که این اتفاق اگر در یک کشور کوچک دسته سومی می‌افتاد، قطعاً سفارت انگلستان تعطیل و وزیر مربوطه استعفا می‌داد و رئیس دولت از مردم بابت این توهین عذرخواهی می‌کرد؛ چراکه اگر این شرط حتی عمل هم نشود و فقط مطرح شده باشد، نشان از این است که شرکت انگلیسی در ایران مشخص می‌کند در ایران چه اتفاقی بیفتد و حاکمیت ایران حق حاکمیتش لغو می‌شود. باید معلوم شود چه کسانی در داخل این علامت را به انگلیسی‌ها داده است.
وی در ادامه با اشاره به جلوگیری دولت انگلستان از دفن دو شهید گمنام در سفارت ایران در انگلستان ادامه داد: ایران در چند سال پیش در سفارت خود در انگلیس قرار بود شهید گمنام دفن کند، با توجه به این نکته که خاک سفارت، خاک خود آن کشور است، اما انگلیسی‌ها اجازه این کار را ندادند و اجازه نداند این اتفاق بیفتد، ولی دولت ما این اجازه را می‌دهد که انگلیسی‌ها برای شهروندان ما تعیین‌تکلیف کنند.
انگلستان سفارتخانه اش را در تهران باز نمی‌کند پس چگونه است که چنین همایشی را برگزار می کند؟!
سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابعاد مختلف برگزاری همایش «ایران کانکت ۲۰۱۶» در ایران را جای سوال دانست و گفت: این کمیسیون تا حصول نتیجه، موضوع را پیگیری خواهد کرد.
نقوی گفت: به محض اینکه این خبر را شنیدیم به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضع گیری کردم و بلافاصله بعد از آن رئیس کمیسیون نیز موضع‌گیری کرد و ارتباطاتی برقرار شد.
وی ادامه داد: ظاهرا وزارت ارتباطات به چنین شرطی توجه نکرده است و آخرین خبری که داریم وزارت ارتباطات چنین شرطی را لغو کرده است اما ابعاد دیگر برگزاری این همایش برای ما زیر سوال است و آن اینکه، انگلستان که سفارتخانه اش را در تهران باز نمی‌کند و فعالیت دیپلماتیک با ما انجام نمی دهد حالا چگونه می خواهد در کشور ما همایش برگزار کند آن هم با چنین شرایطی؟
برگزاری همایش «ایران کانکت ۲۰۱۶» در تهران فاجعه است
علاءالدین بروجردی در واکنش به قرار ممنوعیت ورود مسئولان ایرانی که در لیست تحریم‌ها هستند به همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ که شهریور ماه در تهران با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد، گفت: مجموعه تبلیغاتی برای برگزاری همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ که در آن اجازه ورود به افراد حقیقی و حقوقی که در لیست تحریم ها قرار دارند داده نمی شود که این مطلب مورد انتقاد است.
نفوذ یعنی همین…
حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «تهران نیوز» با اشاره به اینکه خبر برگزاری همایشی با عنوان “ایران کانکت ۲۰۱۶” در تهران خبر شرم آور و شوک دهنده بود، گفت: جالب اینجاست که انگلیسی ها در خاک کشورمان قصد برگزاری همایشی را دارند و از حضور افراد حقیقی و حقوقی که برابر مقررات بین‌المللی اتحادیه اروپایی و دولت انگلستان در لیست تحریم قرار دارند را در این همایش به هیچ‌ وجه مجاز نمی‌دانند و نفوذ یعنی همین…
وی با بیان اینکه نفوذ یعنی همین که انگلستان خیانتکار با این اقدام در پسابرجامی که دولتمردان پر مدعا از آن به عنوان فتح الفتوح و تعظیم ابرقدرت ها در برابر ایران یاد می کنند، برای اولین بار در داخل ایران اسلامی حاکمیت سیاسی ایران را به سخره می گیرد.
دولت با همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ عدم لغو تحریم‌ها را پذیرفت
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفتگو با خبرنگار سیاسی «تهران نیوز» با بیان اینکه برگزاری همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ نشان دهنده این است که دولت روحانی، بدعهدی غربی ها را بعد از برجام به رسمیت شناخته و پذیرفته است، گفت: هنوز برای بنده مطرح است که چه نیازی است که بین ایران و انگلیس همایش مشترک برگزار شود، این در حالی است که انگلستان هنوز سفارتی در تهران باز نکرده است و روباه پیر یکی از متحدان اصلی آمریکا در اجرایی کردن تحریم علیه ایران بوده است.
وی افزود: به اعتقاد بنده، برگزاری این همایش می تواند لکه ننگی بر تاریخ کشورمان باشد، اینکه یک کشور بیگانه پا در سرزمین ما می گذارد و خواهان نپذیرفتن افرادی است که در همین مرز و بوم متولد شده اند و قطعا چنین برخوردی، اقتدار ایران اسلامی را زیر سوال می برد.
عزت ملی ما نباید زیر سوال برود
محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «تهران نیوز»، معتقد است که برگزاری همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ می تواند عزت ملی ما را زیر سوال ببرد و مسئولان باید برای برخورد با این نوع همایش ها اقدامات جدی انجام دهند.
نباید اجازه داد که عزت ایران زیر سوال برود
حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «تهران نیوز»، با بیان اینکه عدم اجازه برای شرکت در همایش ایران اکانت ۲۰۱۶ به افرادی که در لیست تحریم های ظالمانه قرار گرفته اند، یکی از اقدامات تعجب برانگیز است و آن اینکه دشمن به خود اجازه می دهد که در خاک کشورمان، ما را تحریم کند و واقعا تاسف آور است
وی افزود: عزت و شرف ایرانیان با برگزاری این همایش زیر سوال می رود و نباید اجازه داد که انگلیس خبیث که در طول سالیان دراز، دشمنی اش را نسبت به ملت ایران ثابت نموده است، این چنین گستاخی از خود نشان دهد.
انتهای متن/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *