نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

اثرات سوء خودتحریمی از تحریم های خارجی بیشتر است/ انعقاد قرارداد FATF مشکلات جدی تری برای کشور ایجاد می کند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: معمولاً خودتحریمی ها اثرات سوء بیشتری نسبت به تحریم های خارجی برای کشور دارد؛ حتی زمانی که این قرارداد یا حتی برجام هم به نتیجه نرسیده بود، بعضی خود تحریمی ها باعث قفل شدن کار در کشور ما شده بود.

به گزارش پردیس خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا برخی بانک‌های کشور در مسیر اجرای توافق با FATF خود تحریمی را آغاز کرده‌اند و در این مسیر، افراد حقیقی یا حقوقی که ظالمانه مورد تحریم غرب قرار گرفته بودند در اقدامی عجیب و قابل تامل از جانب بانک‌های داخلی نیز تحریم شدند.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با ناب نیوز بابیان اینکه قبلا بارها به مشکلات قرارداد FATF به دلیل سرکشی به حساب های ایران اشاره شده، گفت: بر چه اساسی طرف قرارداد ایرانی به این اشکالات توجه نکردند به ویژه که منعقد شدن این قرارداد موجب خودتحریمی در کشور می شود؟

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: با بررسی های بیشتر می توان دریافت که معمولاً خودتحریمی ها اثرات سوء بیشتری نسبت به تحریم های خارجی برای کشور دارد؛ حتی زمانی که این قرارداد یا حتی برجام هم به نتیجه نرسیده بود، بعضی خود تحریمی ها باعث قفل شدن کار در کشور ما شده بود.

وی تصریح کرد: با بسته شدن این قرارداد، با دست خود تحریم هایی در کشور رقم زدیم که برخی بانک های ما نمی توانند برنامه ای که قبلا انجام می دادند، داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: متاسفانه قبلا بانک های ما به دلیل اینکه به دنبال برخی قراردادها و شرکت های اقماری بودند، به چنین مسائلی کمتر توجه می کردند و حال به این قرارداد، مشکلات جدی تر و بیشتر هم خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *