آیین پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود انجام شد

آیین پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود با حضور مسئولین شهرستانی و شهری و عموم مردم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر آیین پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود با حضور مسئولین شهرستانی و شهری و عموم مردم برگزار شد.

عزیز میکاییلی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: ما امروز شاهد برگزاری مراسم نمادین جمع آوری زباله از حاشیه رودخانه جاجرود هستیم.

وی افزود: امروز منتظر حضور مدیران کشوری و استانی از جمله معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار تهران بودیم اما با توجه به پیگیری های انجام شده این امر کنسل شد.
میکاییلی خاطر نشان کرد: شعار امسال محیط زیست “نه محکم به تولید زباله” است و ما امیدواریم این موضوع به یک فرهنگ تبدیل شده و شاهد کاهش تولید زباله از مبدا باشیم.
وی با بیان اینکه، تولید زباله یکی از پارامترهای تاثیرگذار در محیط زیست و زمین پیرامون ماست؛ تصریح کرد: محیط زیست شهرستان پردیس و رودخانه جاجرود یکی از اولویت و دغدغه های اداره استانی ما بوده که می تواند عمومیت پیدا کرده و هر فرد خود یک محیط زیستی باشد.
میکاییلی اظهار داشت: برنامه هایی برای محیط زیست اینجا داریم که ان شا الله به کمک مسئولین استانی و شهرستانی بتوانیم به این هدف برسیم.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس تاکید کرد: تامین آب شرب سد ماملو از رودخانه های جاجرود و سیاهرود برای ما مهم بوده و بعلت قرار داشتن در اولویتهای مدیران عالی کشوری و استانی، در سیاستهای برنامه های شهرستانی هم تصمیم داریم که بتوانیم در کنار محیط زیست سالم آب با کیفیت و سالمی را برای شهروندان تهرانی و ساکنین پیرامون رودخانه جاجرود و سد ماملو داشته باشیم.
وی بیان کرد: زباله یکی از پارامترهای تاثیر گذار بر محیط زیست و فضای پیرامون است.
میکاییلی با اشاره به اینکه تخریبهایی در منطقه وجود دارد و ساخت و سازهای غیرمجازی هم داخل منطقه حفاظت شده انجام شده است گفت: بر اساس آمار اعلامی مدیران عالی رتبه کشور و سازمان حفاظت محیط زیست، ۸۵ درصد شهرستان پردیس جزو منطقه حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست پردیس بیان کرد: ما شاهد تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز داخل منطقه هستیم و این ساخت و سازها و بارگذاری جمعیتی که شاهد آن هستیم میتواند تاثیرات جبران ناپذیری هم بر آب شرب و هم بر محیط زیست منطقه داشته باشد.
وی افزود: شاهد تغییر در فرهنگ تولید زباله از طرف مردم هستیم اما ملموس بودن این تغییرات زمان بر خواهد بود ولی هر روز ما بهتر از دیروز است.
انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *